Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPSP
Okładka Street Riders (PSP)

Street Riders PSP

Street Riders to połączenie nielegalnych wyścigów ze strzelaniną. Tytuł został stworzony w stajni Virtuos na zlecenie Ubisoft Entertainment.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Street Riders (PSP)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

31marca2006

13kwietnia2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Street Riders to połączenie nielegalnych wyścigów ze strzelaniną. Tytuł został stworzony w stajni Virtuos na zlecenie Ubisoft Entertainment. Dzieło to czerpie pełnymi garściami z rozwiązań, zastosowanych w 187 Ride or Die (właściwie mamy tu do czynienia ze swoistą konwersją owej pozycji).

W grze wcielamy się w młodego kierowcę, który zamiast realizować swoje marzenia na przystosowanych do tego torach, postanowił pobawić się w wyścigi uliczne. Nie są to jednak zwykłe potyczki z kilkoma rywalami, oparte na zasadach fair play. Tutaj prócz doskonałego wozu liczy się także równie dobre uzbrojenie. Autorzy skorzystali z pomysłów zastosowanych w innych grach i umożliwili nam ostrzeliwanie oponentów z działek, zamontowanych w naszym wehikule. Warto zaznaczyć, że owe bronie obsługiwane są przez atrakcyjne dziewczyny, które obok pieniędzy i błyskotek stanowią główną nagrodę dla zwycięzcy wszystkich zawodów. W arsenale znajdują się ponadto różnego rodzaju strzelby i karabiny, z których możemy korzystać podczas poruszania się fikcyjnymi markami aut.

Street Riders pozwala nam na spróbowanie swoich sił w 66 misjach, podzielonych na 14 trybów dla pojedynczego gracza. Różnice pomiędzy poszczególnymi opcjami są niewielkie i sprowadzają się do zasady: jedź i strzelaj, a wygrasz. Osoby, którym po pewnym czasie znudzi się samotna zabawa, mogą zaprosić do rozgrywki kolegów, łącząc się z nimi przez sieć Wi-Fi. Gra jest zdolna do obsłużenia ośmiu osób naraz. Ponadto multiplayer oferuje kolejne 45 misji, pogrupowanych w 7 konkurencji, gdzie możemy zarówno pojedynkować się ze znajomymi, jak też uruchomić tryb co-operative, w którym jeden gracz odpowiada za prowadzenie pojazdu, a drugi zajmuje się ostrzałem wroga.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 6,1 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Street Riders

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Street Riders

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Nadjeżdża gra Street Riders, czyli kieszonkowa wersja 187 Ride or Die
Nadjeżdża gra Street Riders, czyli kieszonkowa wersja 187 Ride or Die

wiadomość28 marca 2006

Zgodnie ze swoimi planami, ogłoszonymi w grudniu minionego roku, korporacja Ubisoft Entertainment szykuje się do wprowadzenia na rynek nowej gry dla konsoli PlayStation Portable. Mowa tu o pozycji pt. Street Riders, będącej właściwie kieszonkową wersją 187 Ride or Die. Ten ostatni produkt zadebiutował w roku 2005 i był wówczas osiągalny dla posiadaczy stacjonarnej platformy PlayStation 2 i Xbox.