Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPSP
Okładka Initial D: Street Stage (PSP)

Initial D: Street Stage PSP

Po serii kolejnych produkcji elektronicznych spod znaku Initial D, nowa odsłona raz jeszcze zabiera gracza na japońskie drogi, aby ścigać się rozpowszechniając wokół sztukę driftingu.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Initial D: Street Stage (PSP)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

japońskajapońska

data premiery gry w wersji PSP:

23lutego2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Po serii kolejnych produkcji elektronicznych spod znaku Initial D, nowa odsłona raz jeszcze zabiera gracza na japońskie drogi, aby ścigać się rozpowszechniając wokół sztukę driftingu. Street Stage to bezpośrednia konwersja edycji automatowej, znanej jako Arcade Stage i udoskonalona o wydaną w 2004 roku Version 3.

Filozofia gry nie jest zbyt skomplikowana i polega na tym, ażeby plujący ogniem czterokołowiec gracza, był szybszy od odpowiedników należących do drogowych rywali. W porównaniu z pierwowzorem, zaimportowano cały tryb zręcznościowy wraz z występującymi tam postaciami, samochodami oraz trasami. Inspirację czerpano również z wersji, stworzonej na potrzeby konsoli Sony Playstation 2, skąd pobrano innowacyjne elementy rozgrywki. Do tej mieszanki dodano oczywiście nowe pomysły.

Skuteczną supremację na trasie, zapewnia zastosowany w programie system karciany. Za każde zwycięstwo w pojedynku z konkurencyjnym kierowcą, gracz otrzymuje jedną z trzech rodzajów kart. Pierwsza z nich pozwala na uzyskanie informacji o innych zawodnikach, następna - bitewna, umożliwia wyzwanie na bezpośredni pojedynek konkretnego rywala. Najważniejsza jest jednak trzecia i zarazem ostatnia, bowiem dzięki niej możliwe staje się przeprowadzenie tuningu własnego samochodu, co ma przecież niebagatelny wpływ na rozwój wydarzeń na ekranie. Łącznie do zebrania jest około dwieście różnorodnych kart.

Initial D: Street Stage cechuje spora dynamika rozgrywanych zawodów. Przygotowane trasy są pełne wzniesień i rozległych zakrętów, co można porównać do tworu firmy Namco, zatytułowanego Ridge Racer. Tutaj jednak sprawiają wrażenie bardziej realnych i szczegółowych, na co wpływ ma z pewnością różnica tematyczna obu tych programów. Każdy użytkownik Street Stage, na skutek posłużenia się trybem bezprzewodowego połączenia, może spróbować swoich sił także w grze wieloosobowej.

Initial D to nazwa znana głównie miłośnikom anime. Marka zapoczątkowana przez komiks, swoją popularność osiągnęła przede wszystkim za pośrednictwem srebrnego ekranu i serialu emitowanego od 1998 roku. Do owego telewizyjnego tasiemca sięgnęła właśnie korporacja SEGA wprowadzając do gry animowaną obsadę. W roku 2005 historia ulicznego rajdowca doczekała się także wersji pełnometrażowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Nośnik: 1 UMD

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Gry podobne do Initial D: Street Stage

Wymagania wiekowe Initial D: Street Stage

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Initial D: Street Stage

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB