Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS4XSXXONESwitchPS5
Okładka STONKS-9800: Stock Market Simulator (PC)
OkładkaSTONKS-9800: Stock Market Simulator (PC)

STONKS-9800: Stock Market Simulator

Hybryda strategii ekonomicznej i symulatora życia. W STONKS-9800: Stock Market Simulator wcielamy się w japońskiego biznesmena z lat 80. i 90. XX wieku. Podczas rozgrywki gramy na giełdzie i inwestujemy zgromadzone fundusze, stopniowo pomnażając swój majątek.

Symulacje | ekonomiczne | elementy strategiczne | symulator życia | indie | lata 80. | lata 90.

Kolekcja gier
Obserwuj grę

STONKS-9800: Stock Market Simulator Premiera

31sty2021

PC

30paź2021

PS5 XSX PS4 XONE Switch

producent: Ternox wydawca: Ternox Strona oficjalna

Gry podobne do STONKS-9800: Stock Market Simulator

Youtubers Life 2

The Tenants

The Movies

STONKS-9800: Stock Market Simulator jest produkcją z pogranicza symulatorów życia i strategii ekonomicznych. Tytuł został opracowany przez niezależne studio Ternox.

Fabuła

Akcję gry STONKS-9800: Stock Market Simulator osadzono w Japonii z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku. Podczas rozgrywki wcielamy się w biznesmena grającego na tamtejszej giełdzie, który w pogoni za pieniądzem nie może zapominać o własnym zdrowiu.

Mechanika

STONKS-9800: Stock Market Simulator pozwala nam zasmakować życia biznesmena w pełnym tego słowa znaczeniu. Zabawa polega przede wszystkim na wpatrywaniu się w rozmaite wykresy i wypełnione cyframi tabele oraz kupowaniu akcji rozmaitych firm i sprzedawaniu ich z zyskiem. Warto przy tym pamiętać, że nasze poczynania mają wpływ na cały rynek. Co prawda funkcjonujące na nim korporacje są fikcyjne, jednak istniejące w prawdziwym świecie pierwowzory GemuStopu, Ninento, Sani, Panasenica czy Tomoty można wskazać raczej bez większego problemu.

Zgromadzone fundusze możemy inwestować w nieruchomości czy samochody bądź przeznaczyć na inne, niekoniecznie legalne interesy (dość powiedzieć, że gra pozwala nam nawiązać kontakt z Yakuzą). Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, by przepuścić nieco gotówki w automatach pachinko lub na obstawianie wyników wyścigów konnych (co przedstawiono w formie minigier).

Robiąc to wszystko, musimy pamiętać o tym, że postać, w którą się wcielamy, nie jest robotem. Od czasu do czasu warto więc dać sobie chwilę wytchnienia i odpocząć, gdyż w przeciwnym wypadku może nas czekać wizyta w szpitalu.

Kwestie techniczne

Grę STONKS-9800: Stock Market Simulator utrzymano w stylistyce retro. Oprawa graficzna, na którą składają się przede wszystkim rozmaite okienka tekstowe i proste wykresy, została zrealizowana w technice pixel art. Zabawa toczy się przy akompaniamencie chiptune'owego soundtracku wpadającego w ucho.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe STONKS-9800: Stock Market Simulator: Odpowiednia dla każdego wieku.

STONKS-9800: Stock Market Simulator Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB lub lepsza
  • 69 MB HDD
  • Windows 7/8/10
PC
PS5
XSX
PS4
XONE
Switch