Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka Stock Car Crash (PS2)

Stock Car Crash PS2

Brutalne wyścigi, w których dochodzi do licznych karamboli z udziałem dużej liczby pojazdów. Bawimy się w pojedynkę, bądź też zapraszamy do zabawy drugą osobę, ścigając się na podzielonym ekranie.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Stock Car Crash (PS2)

producent: Brain in a Jar

wydawca PL: IQ Publishing

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

28kwietnia2006

28kwietnia2006

pudełko PL

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stock Car Crash to niskobudżetowa gra wyścigowa. Produkt ten jest dziełem firmy Brain in a Jar, znanej za sprawą takich tytułów jak Euro Rally Champion czy IndyCar Series. Jedyną platformą docelową dla Stock Car Crash jest konsola PlayStation 2.

W trakcie rozgrywki zasiada się za kierownicami różnych modeli pojazdów. Dostępne maszyny podzielono na kilka zasadniczych klas, różniących się pomiędzy sobą głównie osiągami. Cechą wspólną wyścigów, w których bierze się udział jest to, że są one rozgrywane z pominięciem zasad fair-play. Gracz ma więc okazję uczestniczenia w dużej ilości stłuczek, mających na celu wyeliminowanie konkurentów z dalszej jazdy.

Do ostrych przepychanek na torze zachęcają też same obiekty sportowe, na których mają miejsce kolejne wyścigi. Tory obfitują w wiele zdradliwych skrzyżowań, jak również skoczni czy prostych, na których odbywa się ruch obustronny. Gracz może liczyć zarówno na odcinki asfaltowe, jak i trasy kojarzone z rally-crossem.

Stock Car Crash do zaoferowania ma aż pięć trybów zabawy. Practice to nieobowiązujący trening, dzięki któremu możliwe staje się zaznajomienie z wybranymi trasami, Race jest pojedynczym wyścigiem, Crash opiera się w całości na doprowadzaniu do efektownych karamboli, a Weekend oferuje kompletny cykl startów (trening, kwalifikacje i właściwy wyścig). Zdecydowanie najciekawiej prezentują się jednak mistrzostwa (Championship), w których sukcesywnie awansuje się do wyższych lig.

Oprócz trybów dla pojedynczego gracza, można też liczyć na multiplayer. Zawody rozgrywane są na podzielonym ekranie, a gracze mogą ścigać się w klasycznych zawodach lub zajmować się wyszukiwaniem rozmieszczonych na torze flag. Wizualnie Stock Car Crash prezentuje się na bardzo niskim poziomie. Warto jednak zwrócić uwagę na efektowne kraksy z udziałem dużej liczby pojazdów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Stock Car Crash

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Stock Car Crash

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB