Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Stitchy in Tooki Trouble (Switch)

Stitchy in Tooki Trouble Switch

Platformówka 2.5D inspirowana kultowym Donkey Kongiem. W Stitchy in Tooki Trouble wcielamy się w tytułowego stracha na wróble, który stara się odzyskać skradzioną kukurydzę. Stitchy mknie w prawo, skacze po platformach i omija pułapki, a także eliminuje zastępy przeciwników.

Zręcznościowe | platformówki | indie | 2.5D | side-scroll | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Stitchy in Tooki Trouble (Switch)

producent: Polygoat

wydawca: Polygoat

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

15kwietnia20211dni

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stitchy in Tooki Trouble jest platformówką zainspirowaną przez klasykę gatunku, na czele z kultowym Donkey Kongiem. Produkcja została opracowana przez niezależne belgijskie studio Polygoat.

Fabuła

Głównym bohaterem gry Stitchy in Tooki Trouble jest strach na wróble imieniem Stitchy. Kiedy strzeżone przez niego pole kukurydzy zostaje splądrowane przez armię drewnianych stworzeń zwanych Tooki, protagoniście nie pozostaje nic innego, jak rzucić się w pogoń za złodziejami.

Mechanika

W Stitchy in Tooki Trouble akcję ukazano z boku. W grze na odwiedzenie czekają trzy światy, z których każdy składa się z dziewięciu poziomów. Zróżnicowano je pod kątem wizualnym oraz czekających na nas wyzwań i atrakcji. Przygoda wiedzie Stitchy’ego między innymi przez dżunglę, wzburzone morze, skutą lodem krainę, kopalnie (po których podróżuje w pędzącym po torach wagoniku) czy posępną fabrykę Tookich.

W trakcie zabawy mkniemy w prawo, skaczemy po platformach i omijamy liczne pułapki, a także rzecz jasna zbieramy rozrzuconą po drodze kukurydzę. Przeszkadzają nam w tym liczni przeciwnicy. Choć ze standardowymi oponentami Stitchy radzi sobie, skacząc im na głowy, dostępu do kolejnych światów strzegą bossowie, których pokonanie wymaga nieco więcej wysiłku. Ponadto w każdym świecie na odkrycie czekają ukryte etapy pełne cennych sekretów.

Kwestie techniczne

Stitchy in Tooki Trouble posiada barwną, kreskówkową grafikę wykonaną w technice 2.5D. Zabawa toczy się przy akompaniamencie soundtracku tworzącego klimat baśniowej przygody.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Stitchy in Tooki Trouble

odpowiednia dla każdego wieku