Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Stephen King's F13 (PC)
OkładkaStephen King's F13 (PC)

Stephen King's F13 PC

Sygnowana nazwiskiem mistrza horroru kolekcja utrzymanych w klimacie czarnego humoru minigier, tapet, dźwięków i wygaszaczy ekranu.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stephen King's F13 Premiera PC

22stycznia2000

producent: Ubisoft Blue Byte wydawca: Ubisoft Blue Byte Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Twórcy znakomitych przygodówek z serii The Journeyman Project postanowili spróbować swoich sił w zupełnie nowej konwencji. Do współpracy zaprosili jednego z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy XX wieku – Stephena Kinga. Zgodnie z zamysłem wydawcy – firmy Blue Byte Software - pakiet adresowany miał być głównie do fanów prozy autora takich bestselerów jak „Miasteczko Salem” i „Lśnienie”.

W skład pakietu Stephen King's F 13 weszły trzy minigierki. No Swimming to specyficzny symulator akwarium z piraniami, a zadaniem gracza jest karmienie swoich podopiecznych różnymi zwierzętami. Whack-A-Zombie to komputerowa odmiana znanej z automatów gry Whack-A-Mole, w której krety zastąpiono zombie i kościotrupami. Największą grywalność oferuje Bug Splat. W tym przypadku istotą zabawy jest zabijanie robactwa przy użyciu takich broni jak gazeta czy packa na muchy.

Zestaw uzupełniają kolekcje: 10 klimatycznych tapet na pulpit, 20 efektów dźwiękowych i 7 wygaszaczy ekranu w formie krótkich filmików. Wkład mistrza horroru to niepublikowane wcześniej opowiadanie „Everything's Eventual”, które dołączono do pakietu w formie e-booka.

Warto odnotować, że nazwa Stephen King's F13 nawiązuje klawisza funkcyjnego, który nie występuje na klawiaturach przystosowanych do współpracy z komputerami PC, a w mac'owych (choć nie wszystkich) służy najczęściej do wykonywania zrzutów ekranu.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Stephen King's F13: 16+

Stephen King's F13 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166 MHz
  • 16 MB RAM