Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Steam Brigade (PC)

Steam Brigade PC

Steam Brigade to nietypowa gra strategiczna, stworzona przez niezależne studio developerskie Pedestrian Entertainment i znajdujące się w szerokiej ofercie polskiego dystrybutora Nicolas Games.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Steam Brigade (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24lutego2006

29września2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Steam Brigade to nietypowa gra strategiczna, stworzona przez niezależne studio developerskie Pedestrian Entertainment i znajdujące się w szerokiej ofercie polskiego dystrybutora Nicolas Games. Na jej oryginalność składa się przede wszystkim wykorzystanie alternatywnego biegu historii (w którym tytułowa para wodna okazała się być największym wynalazkiem w dziejach ludzkości) oraz zastosowaniem przewijanej, dwuwymiarowej grafiki. Na pierwszy rzut oka produkcja może przypominać skrzyżowanie klasycznych gier Lemmings i Worms.

Brak potężnych silników spalinowych czy elektrycznych nie wpłynął w większym stopniu na pragnienia ludzkiej natury – wojny i wszelkiego rodzaju konflikty nadal należą do ulubionych zajęć ludzkości. Nie ma się co ku temu dziwić – okazuje się, iż para może świetnie sprawdzać się jako napęd dla różnego rodzaju maszyn bojowych, np. czołgów czy statków powietrznych. Gracz przejmuje stery jednej z tych oryginalnych konstrukcji – skrzyżowania balona ze sterowcem. Nasz 'bezpłat' jest co prawda nieuzbrojony i nieopancerzony, ale w niczym to nie umniejsza jego wielkiej bojowej użyteczności. Zostaliśmy bowiem wyposażeni w słusznych rozmiarów magnes, za pomocą którego możemy podnosić jednostki należące do nas lub do... przeciwnika. W pierwszym przypadku czynimy to w celu przedarcia się przez trudny, ostrzeliwany teren lub zrzucenia żołnierzy na dogodnym taktycznie obszarze (łatwo w ten sposób np. wyeliminować obsługę wieżyczek czy osłabić bunkry wroga), w tym drugim zaś nie myślimy za dużo i wznosimy się na możliwie największą wysokość, a następnie upuszczamy pechowców, którzy z hukiem spadają na ziemię, kończąc swój epizod w bitwie.

Naszym celem jest zniszczenie fabryki wroga. Jedynym na to sposobem jest wyprodukowanie i wprowadzenie do niej specjalnej, nieuzbrojonej jednostki – inżyniera. Sami oczywiście również posiadamy kwaterę główną, służącą nam właśnie do produkcji jednostek. Nie przejmujemy się specjalnie aspektami ekonomicznymi – fundusze powiększają się bowiem w sposób regularny, my zaś skupiamy się na ich rozdysponowaniu. Po zakupieniu jednej z dostępnych jednostek (do wyboru m.in. czołgi, piechurzy, śmigłowce, balony z minami) opuszcza ona naszą fabrykę i biegnie w kierunku wroga, korzystając po drodze ze swego uzbrojenia. Nie mamy bezpośredniej kontroli nad naszymi podopiecznymi – jedynym sposobem na bezpośrednie kontrolowanie pola bitwy jest używanie wspomnianego wyżej magnesu i przenoszenie oddziałów. Niestety, przeciwnik zazwyczaj także siedzi w parowym sterowcu i nie traci czasu, cały czas latając wokół i rzucając po całym terenie wojskami. Kluczem do zwycięstwa jest opanowanie postawionych na mapie instalacji naziemnych, np. bunkrów (które doskonale tamują drogę ciężkich jednostkom, np. czołgom) czy stacjonarnych dział (w tym także przeciwlotniczych). Nie obejdzie się zapewne bez uszkodzeń naszego statku powietrznego – możemy je szybko naprawić, wracając do naszej fabryki i uzupełniając zapas pary wodnej. Musimy to robić nawet wtedy, gdy nie zostaliśmy ostrzelani, pełni ona bowiem rolę naturalnie zużywającego się paliwa.

Program wyposażono w nieco nieświeżą, rysowaną szatę graficzną 2D o stosunkowo niskiej rozdzielczości, ale zawierająca akcenty humorystyczne. Za realistyczną symulację fizyki odpowiada silnik Newton Game Dynamics. Całość uzupełnia nienarzucająca się oprawa dźwiękowa oraz niewielkie wymogi sprzętowe – ze względu na zastosowane technologie praktycznie każdy komputer PC zapewni płynną i komfortową rozgrywkę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Gry podobne do Steam Brigade

Wymagania wiekowe Steam Brigade

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Steam Brigade

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 600MHz CPU
  • 128 MB RAM
  • Windows ME/2000/XP/Vista