Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Star Wars: The Battle of Endor (PC)

Star Wars: The Battle of Endor PC

The Battle of Endor to kolejna kosmiczna strzelanina, stworzona przez Bruno R. Marcosa i nawiązująca do filmów z serii Star Wars.

Akcji | FPP | science fiction | Star Wars | kosmiczne | filmy

PC Windows
Okładka Star Wars: The Battle of Endor (PC)

producent: Bruno R. Marcos

wydawca: Bruno R. Marcos

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2czerwca2004

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Battle of Endor to kolejna kosmiczna strzelanina, stworzona przez Bruno R. Marcosa i nawiązująca do filmów z serii Star Wars. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku The Battle of Yavin, gracz wcieli się w rolę pilota myśliwca X-Wing (tym razem jednak nie jest to Luke Skywalker) i weźmie udział w słynnej bitwie o Endor, w której celem Rebeliantów jest zniszczenie drugiej Gwiazdy Śmierci.

Gra podzielona jest na sześć kolejnych etapów, w których naszym głównym zadaniem jest ochrona statków rebelianckiej floty przed atakami Imperium oraz próba zniszczenia największego z Gwiezdnych Niszczycieli o nazwie The Executor. Niemal przez całą rozgrywkę towarzyszyć będą nam kluczowe postacie z filmu: Lando Calrissian lecący w Sokole Millenium oraz Wedge Antilles, dowódca jeden z eskadr X-Wingów. Ich śmierć oznacza automatyczny koniec gry, więc należy bacznie obserwować stan uszkodzenia pojazdów i w razie potrzeby pomagać im w powstrzymaniu zagrożenia. W bitwie weźmie udział ogromna ilość statków, z czego przeważającą część stanowić będą myśliwce Imperium. Od czasu do czasu da o sobie znać także Gwiazda Śmierci, która zaatakuje laserem większe jednostki Rebeliantów. Pod koniec rozgrywki, Lando i Wedge dokonają jej zniszczenia, niestety bez Twojego udziału.

Gra korzysta z dobrodziejstw silnika TrueVision3D i choć z pewnością nie dorównuje pod względem graficznym najnowszym propozycjom LucasArts, to jednak sprawia przyjemne wrażenie. Dużym plusem programu jest ogromna ilość obiektów, które wezmą udział w bitwie. Widząc zbliżające się eskadry myśliwców TIE można po prostu zaniemówić z wrażenia. Z tego względu, kosmiczna batalia jest znacznie lepsza niż w The Battle of Yavin a wokół statku gracza panuje totalny chaos.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 84 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Star Wars: The Battle of Endor

odpowiednia dla każdego wieku

Dwie darmowe gry dla wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen
Dwie darmowe gry dla wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen

wiadomość15 czerwca 2004

Nie lada gratka dla wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen. W sieci pojawiły się pierwsze gry z serii kosmicznych strzelanin nawiązujące do tych filmów, a zatytułowane kolejno The Battle of Yavin oraz The Battle of Endor. Oba programy zostały przygotowane przez jednego człowieka – Bruno Marcusa – i są dostępne jako freeware.