Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge (PC)
OkładkaStar Wars: Tales from the Galaxy's Edge (PC)

Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge PC

Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge to przygodowa gra akcji osadzona w uniwersum Gwiezdnych wojen, w której jako droid eksplorujemy niebezpieczną placówkę Blackspire Outpost. Tytuł został opracowany przez studio ILMxLAB.

Akcji | FPP | science fiction | Star Wars | Oculus Rift | przygodowe gry akcji | rzeczywistość wirtualna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge Premiera PC

19listopada2020

producent: ILMxLAB wydawca: Oculus Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge jest przygodową grą akcji wykorzystującą licencję niezwykle popularnego uniwersum Gwiezdnych wojen. Gracz wciela się w niej w robota (tzw. droida), który rozbija się na planecie Batuu i musi przetrwać radząc sobie z różnego rodzaju zagrożeniami. Tytuł powstaje w studiu ILMxLAB – odpowiedzialnym m.in. za udaną serię krótkich gier Vader Immortal – i podobnie jak tamte produkcje wykorzystuje wirtualną rzeczywistość.

Fabuła

Głównym bohaterem Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge jest droid, który rozbija się na planecie Batuu i trafia do pełnego przestępców miejsca znanego jako Blackspire Outpost. W produkcji możemy też zobaczyć niektóre postacie znane ze srebrnego ekranu, takie jak C-3PO czy R2-D2 (w tego pierwszego wciela się Anthony Daniels, który był odtwórcą tej roli w kinowych filmach z serii Star Wars).

Mechanika

W Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge akcję obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej. Zadaniem gracza jest przede wszystkim eksplorowanie lokacji oraz walka z napotkanymi wrogami (najczęściej strzelamy do nich z blasterów, przy czym mamy możliwość korzystania z dwóch na raz). Czasem korzystamy też z dodatkowych gadżetów – np. granatów lub małych droidów, które odwracają uwagę przeciwników.

Tryby gry

W Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge posiada całkiem ładną, trójwymiarową oprawę graficzną. Typowo dla produkcji opracowanych z myślą o wirtualnej rzeczywistości grafika nie jest wybitnie szczegółowa, ale kompetentnie oddaje charakterystyczny klimat Gwiezdnych wojen. Gra współpracuje z goglami marki Oculus.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge: 16+