Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Star Rangers (PC)

Star Rangers PC

Star Rangers to połączenie symulatora kosmicznego myśliwca oraz strategii, które swym pomysłem i wykonaniem ściśle nawiązuje do słynnej w latach osiemdziesiątych gry o tytule Star Raiders. Wcielamy się tu w gwiezdnego strażnika dzielnie stawiającego czoła groźnym najeźdźcom.

Symulacje | science fiction

PC Windows
Okładka Star Rangers (PC)

wydawca PL: MarkSoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12marca1995

11marca1998

pudełko PL

Star Rangers to pierwsza gra w całości stworzona przez zespół Interactive Magic. Stanowi ona udane połączenie symulatora kosmicznego myśliwca oraz strategii, a swym pomysłem i wykonaniem ściśle nawiązuje do słynnej w latach osiemdziesiątych gry o tytule Star Raiders.

Jej akcja przenosi nas do przyszłości XXIII wieku, gdzie wcielając się w postać gwiezdnego strażnika będziemy bronić naszego sektora przestrzeni przed zaciekłymi atakami najeźdźców Taureg. W sumie czeka tu na nas 17 zajmujących misji bojowych, w których będziemy musieli wykazać się umiejętnością pilotowania myśliwca gwiezdnego.

Mimo iż możemy latać wyłącznie jednym statkiem to jego wyposażenie i możliwości rekompensują tą niedogodność. Republic RG-10, bo tak brzmi jego nazwa, jest szybką, zwrotną i odporną maszyną, którą możemy uzbroić w przeróżne typy broni, działka plazmowe, torpedy i inny śmiercionośny arsenał.

W każdej misji będzie nam towarzyszył gotowy na każdy nasz rozkaz skrzydłowy i tylko ścisła współpraca może zapewnić nam szczęśliwy powrót do bazy. Gra odznacza się dobrą grywalnością oraz, biorąc pod uwagę czasy wydania, solidną oprawą audiowizualną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1CD

Cena gry w dniu premiery: 49 PLN

Wymagania wiekowe Star Rangers

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Star Rangers

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 100MHz, 8MB RAM