Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Spycraft: The Great Game (PC)
OkładkaSpycraft: The Great Game (PC)

Spycraft: The Great Game PC

Szpiegowska gra przygodowa, zrealizowana częściowo w konwencji filmu interaktywnego. Wcielamy się w rolę początkującego agenta CIA, który próbując rozwikłać zagadkę kandydata na rosyjskiego prezydenta odkrywa spisek, sięgający samych szczytów władzy Rosji i USA.

Przygodowe | FPP | szpiegowskie | full motion video

Spycraft: The Great Game Premiera PC

29lutego1996

pudełko PL

15lipca1996

producent: Activision Blizzard wydawca: Activision Blizzard wydawca PL: Techland

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Spycraft: The Great Game

Phantasmagoria 2: A Puzzle of Flesh

Urban Runner

Psychic Detective

Spycraft: The Great Game to szpiegowska gra przygodowa z elementami symulacyjnymi, zrealizowana częściowo w formie filmu interaktywnego. Produkcja powstała w całości w studiach doświadczonej firmy Activision, mającej na swoim koncie tak kultowe tytuły jak Pitfall!, River Raid czy MechWarrior 2.

Fabuła

Fabuła gry osnuta jest wokół fikcyjnego zabójstwa rosyjskiego kandydata na prezydenta, który został zastrzelony podczas jednego z publicznych wystąpień. Podczas zabawy wcielamy się w początkującego agenta CIA, który podczas ćwiczeń jest świadkiem śmierci swojego instruktora. Nasz protagonista odkrywa, że za obydwoma morderstwami stoi były agent o kryptonimie Harmonica, a cała sprawa sięga najwyższych szczytów władzy – zarówno Rosji, jak i USA. Podczas swojego śledztwa bohater odwiedzi trzy kontynenty, współpracując i kontaktując się z innymi agentami, z których każdy może okazać się potencjalnym zdrajcą.

Mechanika

Rozgrywka koncentruje się w znacznej części na rozwiązywaniu kolejnych zagadek, opierających się na analitycznej pracy wywiadu. Będziemy więc ustalać kto strzelał i gdzie w danej chwili może znajdować się podejrzany, a także zacierać ślady swojej działalności, próbując wyprowadzić w pole naszych przeciwników. Tu niezwykle pomocne okażą się materiały w formie zdjęć satelitarnych, zapisów rozmów telefonicznych czy rejestrów wejść i wyjść z budynku. W grze mamy też jednak okazję rozmawiać z wieloma postaciami oraz samodzielnie prowadzić działania operacyjne – zarówno jako oficer taktyczny, jak i walcząc na pierwszej linii. Ten element gry zrealizowany został w formie nieco uproszczonej strzelaniny FPS.

Praktycznie wszystkie kontakty z postaciami niezależnymi w grze zrealizowane zostały w formie interaktywnego filmu, którego akcja zatrzymuje się w momentach wymagających naszej ingerencji. Spycraft: The Great Game to jedna z pierwszych produkcji, która zamiast ręcznie rysowanej grafiki, wykorzystuje także zdjęcia oraz sekwencje FMV z żywymi aktorami. Pewnego smaczku grze dodaje także fakt, że role konsultantów podczas jej tworzenia pełnił były dyrektor CIA William Colby oraz emerytowany generał KGB Oleg Kalugin. Dzięki tej współpracy produkcja odznacza się sporą dozą realizmu, jeśli chodzi o odtworzenie rzeczywistych metod współpracy obu służb.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 CD

Wymagania wiekowe Spycraft: The Great Game: 16+

Spycraft: The Great Game Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 486/DX2 66 MHz
  • 8 MB RAM
  • 30 MB HDD
  • DOS/Windows 95