Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Spy Hunter (1984) (PC)

Spy Hunter (1984) PC

W Spy Hunter – grze akcji wyprodukowanej przez firmę Midway w 1983 roku, z myślą o automatach coin-op – wcielasz się w rolę tajnego agenta i zasiadasz za kierownicą futurystycznego pojazdu G-6155.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Spy Hunter (1984) (PC)

producent: Midway Games

wydawca: SEGA

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1stycznia1984

Kolekcja gier
Obserwuj grę

W Spy Hunter – grze akcji wyprodukowanej przez firmę Midway w 1983 roku, z myślą o automatach coin-op – wcielasz się w rolę tajnego agenta i zasiadasz za kierownicą futurystycznego pojazdu G-6155. Bardzo szybki i dobrze uzbrojony samochód pomoże Ci w walce z bezwzględnymi złoczyńcami, panoszącymi się na amerykańskich drogach.

Tak naprawdę walka z przeciwnikami ma w Spy Hunter drugorzędne znaczenie. Eksterminacja wrogich agentowi pojazdów pomaga jedynie w wypełnieniu głównego celu zmagań, czyli jak najdłuższego utrzymania się przy życiu. Nie musisz niszczyć napotkanych oponentów – możesz równie dobrze im uciec, co nie jest takie trudne biorąc pod uwagę fakt, że Twój samochód ma dopalacz, pozwalający umknąć nawet najszybszym maszynom przeciwnika. Utrzymanie się na drodze stanowi o wiele większy problem niż wrogowie, zwłaszcza przy maksymalnej prędkości. Jakiekolwiek wypadnięcie z trasy jest bowiem równoznaczne z rozbiciem G-6155.

Na początku rozgrywki uruchamiany jest licznik, pozwalający na bezstresową jazdę przez kilkadziesiąt sekund. To okres ochronny, w trakcie którego możesz doprowadzić do destrukcji pojazdu dowolną ilość razy – firmowa ciężarówka zawsze dostarczy Ci kolejne auto. Po upłynięciu ograniczonego z góry czasu jesteś już zdany wyłącznie na siebie, a każde zniszczenie G-6155 jest równoznaczne z utratą dodatkowego „życia”. Jak to zwykle w grach zręcznościowych bywa, wykorzystanie wszystkich szans powoduje zakończenie zmagań.

G-6155 wyposażony jest w karabin maszynowy, pozwalający atakować samochody znajdujące się przed Tobą. W trakcie jazdy należy uważnie dobierać cele, gdyż niszczenie cywilnych pojazdów nie zwiększa wyniku punktowego. Wszystkich użytkowników dróg można również próbować zepchnąć na pobocze – jeśli jakikolwiek samochód wypadnie z trasy, zostanie on na stałe wyłączony z ruchu. Przemierzając kolejne kilometry niekończącej się drogi, napotkasz nie tylko wrogów, ale także sprzymierzeńców w postaci ciężarówek. Zaparkowawszy w przyczepach tych ostatnich otrzymasz rozmaite bonusy, którymi mogą być np. pojemniki z olejem lub rakiety. Ostatnią interesującą cechą gry Spy Hunter jest możliwość zjechania z trasy w określonych punktach i modyfikacji G-6155 w łódź. W takich sytuacjach akcja rozgrywa się na akwenach wodnych, gdzie również nie brakuje przeciwników.

Mimo, że za powstanie PeCetowej konwersji odpowiada firma Midway, nie wypadła ona zbyt dobrze. Co prawda akcja jest tak samo dynamiczna jak w pierwowzorze, ale wykonanie gry pozostawia wiele do życzenia. Oprawa wizualna jest bardzo uboga. Niewiele dobrego można powiedzieć także o dźwięku, odgrywanym tradycyjnie za pośrednictwem PC Speakera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,2 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

Gry podobne do Spy Hunter (1984)

Wymagania wiekowe Spy Hunter (1984)

odpowiednia dla każdego wieku

Warner Bros. o ekranizacji Spy Huntera
Warner Bros. o ekranizacji Spy Huntera

wiadomość23 marca 2010

Poznaliśmy plany koncernu Warner Bros. odnośnie ekranizacji zręcznościowej marki Spy Hunter. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że Paul W. S. Anderson najprawdopodobniej nie będzie miał niczego wspólnego z projektem. Faworytem nabywcy Midway i należących do niej kilkunastu licencji teh firmy jest bowiem Chad St. John.

Paul Anderson zajmie się ekranizacją gry Spy Hunter - czy tym razem się uda?
Paul Anderson zajmie się ekranizacją gry Spy Hunter - czy tym razem się uda?

wiadomość4 czerwca 2007

Niczym bumerang powraca kwestia ekranizacji samochodowej zręcznościówki Spy Hunter. Według amerykańskiego magazynu branży filmowej Variety wytwórnia Universal Pictures podjęła kolejną próbę ekranizacji serii.