Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Spirit of Wandering: The Legend (PC)
OkładkaSpirit of Wandering: The Legend (PC)

Spirit of Wandering PC

Spirit of Wandering: The Legend

Spirit of Wandering to wyprodukowana przez studio Artogon Games gra logiczno-przygodowa z rodzaju „ukryte obiekty”. Fabuła wzorowana jest na romantycznych powieściach.

Logiczne | ukryte przedmioty

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Spirit of Wandering Premiera PC

23stycznia2008

pudełko PL

1czerwca2009

producent: artogon games wydawca: GameHouse wydawca PL: MarkSoft

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Spirit of Wandering jest projektem rosyjskiego studia Artogon Games, które od 2005 roku specjalizuje się w produkcji gier adresowanych do casualowych graczy. Tym razem deweloperzy postanowili przygotować tytuł z myślą o romantycznie nastawionych odbiorcach.

Fabuła Spirit of Wandering przedstawia perypetie kapitan statku pirackiego Duch tułaczki. W trakcie jednej z morskich wypraw żaglowiec zostaje zaatakowany przez niesławnego Latającego Holendra. Za wyjątkiem głównej bohaterki cała załoga trafia do niewoli w zaświatach. Dzielna piratka musi przywrócić marynarzy, w tym swego ukochanego – kapitana Jacka do krainy żywych. Zadanie nie jest jednak proste, gdyż duchy piratów rozpierzchły się w różne zakątki, a ponadto do ich ocalenia wymagane jest zebranie odpowiedniej kolekcji przedmiotów.

Podstawowe założenia rozgrywki w Spirit of Wandering nie odbiegają od gatunkowej konwencji. Gracze mają do pokonania 24 poziomy, a ich głównym zadaniem jest odnajdywanie przedmiotów ukrytych na obrazkach. Twórcy zdecydowali się jednak nieco skomplikować zabawę. Poszukiwane przedmioty są nie są bowiem wymienione z nazwy, ale opisywane (np. określenie „czapka króla” oznacza koronę). Jakby tego było mało, często mają one zmienioną wielkość lub kolorystykę. Z pomocą przychodzi jednak ciekawie zaprojektowany system pomocy, w którym bohaterka posługuje się magiczną kulą i kompasem.

Po uratowaniu członka załogi aktywowana jest prosta zręcznościowa mini-gierka, polegająca na zbieraniu złota i skarbów. Zdobyte w ten sposób fundusze pozwalają kupować kolejne podpowiedzi w trakcie poszukiwania przedmiotów.

Oprawa audio-wizualna Spirit of Wandering pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów. Grafika utrzymana jest w żywej kolorystyce i obfituje w marynistyczne akcenty. Całości dopełnia przyjemna dla ucha, nienarzucająca się ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD-ROM

Spirit of Wandering cena w dniu premiery: 29,90 PLN

Wymagania wiekowe Spirit of Wandering: Odpowiednia dla każdego wieku.

Spirit of Wandering Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 600MHz
  • 128MB RAM
  • karta graficzna 32MB
  • Windows 98/XP/Vista/7