Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Spire of Sorcery (PC)
OkładkaSpire of Sorcery (PC)

Spire of Sorcery PC

Miks strategii i RPG w realiach fantasy - swoisty menadżer drużyny składającej się z uczniów potężnego maga, mieszkającego w wieży w krainie, którą rządzi inkwizycja. Za powstanie Spire of Sorcery odpowiada niezależne studio Charlie Oscar.

Strategiczne | fantasy | sandbox | elementy RPG | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Spire of Sorcery Premiera PC

wczesny dostęp

14listopada2019

listopad2021

Steam

listopad2021

producent: Charlie Oscar wydawca: The Merchant Guild of Rund Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Spire of Sorcery

XCOM 2

Battle Brothers

Epic Manager

Spire Of Sorcery to strategiczna gra z elementami RPG, rozgrywająca się w fantastycznym świecie, w którym magowie są prześladowani i mordowani przez Inkwizycję. Za tytuł odpowiedzialna jest ekipa Charlie Oscar, twórca gier Gremlins, Inc. oraz Eador: Genesis.

Fabuła

Dawno temu światem rządzili magowie. To oni odpowiadali za jego ukształtowanie i zamieszkujące go stworzenia. Przyczynili się również do stworzenia rasy niewolników spełniającej ich wyszukane potrzeby. Przede wszystkim jednak zajmowali się prowadzeniem licznych wojen, które w końcu doprowadziły do rozpadu świata i powstania na jego terenie wielu anomalii. Teren, który najbardziej ucierpiał zwany jest Distorted Lands; nikt przy zdrowych zmysłach nie chce się tam zapuścić. Ze zgliszczy świata powstaje grupa ludzi tworząca Inkwizycję. Ich celem jest wyeliminowanie każdego, kto nosi w sobie nawet najmniejszą cząstkę magicznej mocy.

W grze wcielamy się w podstarzałego już maga, znającego podstawowe i proste zaklęcia, lecz nękanego nieustannie głodem wiedzy. W tajemnicy przed wszystkimi studiujemy stare tomiszcza będące najlepszym źródłem arkan magii. Do czasu. Pewnego dnia nasz pokój zostaje przeszukany, a my, chcąc przeżyć, zmuszeni jesteśmy uciekać przed żądną mordu Inkwizycją w głąb Distorted Lands. Tam za sprawą potężnego zaklęcia wznosimy nasz nowy dom, bezpośrednio połączony z nami samymi, a naszym pragnieniem staje się odnalezienie eliksiru przywracającego młodość.

Mechanika

Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym, podzielonym na kolejne dni. W Spire Of Sorcery główny nacisk położony jest na zarządzanie i rozbudowę iglicy pełniącej funkcję naszego domu. Mamy do wyboru między innymi laboratorium, herbarium, psiarnię czy bibliotekę. Każde z nich daje unikalne benefity.

Stopniowo do uszu poszukiwaczy przygód dochodzą wieści o naszych poczynaniach. Pragną oni zostać naszymi uczniami; to od nas zależy, kogo przyjmiemy pod nasz dach i w jakim kierunku rozwiniemy ich umiejętności. Młodych adeptów możemy wyszkolić na wojowników będących strzec naszej wieży, poszukiwaczy zaginionych artefaktów i starożytnych ksiąg, doskonałych ogrodników i innych. Należy jednak zachować ostrożność, bo niektórzy z nich tylko czekają, aby nas zdradzić.

Niebezpieczeństwo czeka na nas również na zewnątrz. Członkowie Inkwizycji, przyciągane dziwną mocą potwory czy bandziory łase na skarby trzymane w naszym skarbu pojawiają się u naszych bram z niecnymi zamiarami. Dzieje się to tym częściej, im większą mamy renomę i bardziej rozwiniętą posiadłość.

Twórcy zapewniają również sporą dozę eksploracji. Możemy wysłać drużyny uczniów do wyznaczonego przez nas miejsca na mapie (którą obserwujemy z góry), a następnie śledzić wysyłane przez nich raporty. Odkrywanie nowych miejsc aktywuje rozmaite przygody, podczas których niekiedy musimy wybrać jedną z kilku dostępnych opcji skutkujących pozytywnym bądź negatywnym dla nas wynikiem.

Kwestie techniczne

Spire Of Sorcery posiada w pełni dwuwymiarową grafikę, stylem nawiązującą do ilustracji z książek fantasy czy komiksów. Na platformie Steam twórcy umieścili darmowy kreator tworzenia i modyfikowania wyglądu postaci.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4.7 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Spire of Sorcery cena w dniu premiery: 60,00 PLN

Wymagania wiekowe Spire of Sorcery: 12+

Spire of Sorcery Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Dual Core 2.3 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki Intel HD 5000 lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows 7/8/10
 • Zalecane:
 • Intel Core i5
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows 7/8/10