Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka Spectral Force Genesis (NDS)

Spectral Force Genesis NDS

Gra pozwalająca przejąć kontrolę nad jednym z kilkudziesięciu państw. Naszym celem jest podbicie całej krainy zwanej Neverland, wykorzystując zarówno potęgę wojskową, ale i dyplomację.

Strategiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Spectral Force Genesis (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

18czerwca2008

Spectral Force Genesis to taktyczna gra RPG stworzona przez japońskiego wydawcę i producenta Idea Factory. Firma została założona już w 1994 roku i stworzyła takie tytuły jak chociażby Realm of the Dead, Neverland Card Battles oraz oczywiście inne części serii Spectral Force. Saga jest niezwykle popularna w Japonii, gdzie wydano już 30 różnych gier z nią związanych.

Autorzy stworzyli bardzo przekonywujące i rozbudowane uniwersum. Neverland to świat fantasy posiadający własną historię i mitologię. W tej rzeczywistości bogowie (Collia, Epsilon, Janus) przebywają w niebiosach, zmarli w zaświatach, a demony, ludzie i inne frakcje stają do walki o dominację na ziemi. Oczywiście naszą rolą jest wcielenie się w jedną ze stron i podporządkowanie sobie świata.

W grze wcielamy się w przywódcę kraju umiejscowionego właśnie w świecie Neverland. Do wyboru otrzymujemy kilka z 40 różnych państewek. Naszym zadaniem jest więc wykorzystywanie różnych strategii, dyplomacji, siły, a ostatecznym celem jest zjednoczenie lub podporządkowanie sobie pod naszym dowództwem całej krainy. Do osiągnięcia tej wytycznej wiedzie wiele wspomnianych dróg, należy jednak pamiętać, że każda nasza decyzja pociągnie za sobą pewne konsekwencje. Aby zabezpieczyć się przed atakami warto między innymi rozwinąć system obronny. Musimy również borykać się z wewnętrznymi problemami naszego państwa, ustalać podatki oraz dbać o politykę zagraniczną.

Podczas prób podbicia innych królestw niejednokrotnie przyjdzie nam prowadzić bitwy. Rozgrywane są one w czasie rzeczywistym. Do dyspozycji otrzymujemy więc trzech generałów i kontrolowane przez nich różne oddziały, którymi kierujemy przy wykorzystaniu ekranu dotykowego (rysując bezpośrednio drogę przemarszu wojska). Po pokonaniu wrogiego lidera możemy unicestwić go, uwolnić lub wcielić w nasze szeregi.

Oprócz powyższych elementów w grze występują silne akcenty RPG. Możemy więc między innymi zatrudnić potężnych bohaterów i rozwijać ich umiejętności. W sumie w Spectral Force Genesis pojawia się 130 różnych postaci i jednostek. Tytuł oferuje wiele godzin dobrej zabawy. Jedną z nowości względem serii jest system zdrady – musimy teraz brać pod uwagę także lojalność i nastroje wśród naszych sprzymierzeńców. Ważnym aspektem gry jest także bardzo ciekawa oprawa audiowizualna ze świetnymi mangowymi ilustracjami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Spectral Force Genesis

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.