Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Spare Parts (X360)

Spare Parts

Spare Parts to wyprodukowana przez brytyjskie studio EA Bright Light zręcznościowa gra akcji wzbogacona o elementy przygodówki i zagadki logiczne. Głównymi bohaterami gry są roboty Mar-T oraz Chip, które przypadkowo trafiają na obcą planetę.

Akcji

Okładka Spare Parts (X360)

data premiery gry:

19sty2011

X360 PS3

Spare Parts to kooperacyjna zręcznościówka doprawiona elementami logicznymi i przygodowymi. Głównymi bohaterami gry są dwa roboty (Mar-T oraz Chip), które wraz ze śmieciami zostają wyrzucone na obcej planecie. Tylko współpracując ze sobą będą w stanie odnaleźć brakujące części statku kosmicznego i wydostać się z tego gwiezdnego składowiska odpadów.

Spare Parts podąża ścieżkami wytyczonymi przez klasyczne produkcje tego typu. Autorzy umieścili w grze masę sekcji platformówkowych oraz chmary przeszkadzających nam w realizacji zadania wrogów. Tytuł został zaprojektowany dla dwóch graczy, choć w razie potrzeby kontrolę nad jednym z robotów może przejąć sztuczna inteligencja. Mar-T oraz Chip muszą sobie nawzajem pomagać i dysponują szeregiem wykonywanych wspólnie specjalnych ruchów. Przykładowo, podskok i „przybicie piątki” odnawia pasek energii życiowej obu bohaterów.

Na kolejnych poziomach porozrzucane są dodatkowe części, których możemy użyć do zmodyfikowania naszych robotów. Wśród ulepszeń znajdziemy m.in. pozwalający dostać się do wysoko położonych lokacji silnik odrzutowy czy też części rozszerzające dostępny arsenał ataków. Gra zachęca do eksploracji wirtualnego świata. Nieraz konieczny będzie powrót do odwiedzonych wcześniej poziomów by dzięki nowym ulepszeniom dostać się do niedostępnych wcześniej miejsc.

Strona wizualna Spare Parts utrzymana jest w kreskówkowych klimatach, co owocuje kolorowymi lokacjami i masą humoru widocznego w każdym elemencie gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Spare Parts

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Spare Parts

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Network

X360
PS3