Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Son of Nor (PC)
OkładkaSon of Nor (PC)

Son of Nor PC

Przygodowa gra akcji utrzymana w fantastycznym klimacie, inspirowanym mitologią arabską. Akcja przenosi nas do pustynnej krainy Noshrac, która stoi na krawędzi zagłady z powodu nadciągających armii Imperium Sarahul.

Przygodowe | fantasy | przygodowe gry akcji

Son of Nor Premiera PC

31marca2015

Steam

31marca2015

producent: StillAlive wydawca: Viva Media Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Son of Nor to przygodowa gra akcji utrzymana w fantastycznym klimacie inspirowanym mitologią arabską. Produkcję opracowało studio StillAlive.

Akcja gry osadzona została w pustynnym świecie fantasy znanym jako Noshrac, który stoi na skraju zagłady z powodu nadciągających armii imperium Sarahul. Gracze wcielają się w jednego z wojowników wysłanych z misją znalezienia sposobu na powstrzymanie wojsk najeźdźców. Zadanie to nie będzie łatwe, gdyż morze piasku jest domem dla wielu agresywnych potworów. Co gorsza, na miejsce dotarli już zwiadowcy Sarahul, wśród których są nie tylko wojownicy, ale również potężni czarnoksiężnicy. Na szczęście nasz bohater nie jest bezbronny, posiada szeroki zasób nadnaturalnych zdolności.

Moce podzielone zostały na trzy kategorie. Telekineza pozwala wykorzystywać elementy otoczenia do walki, np. poprzez ciskanie głazami we wrogów lub aktywację zastawionej pułapki. Zdolność terraformingu wykorzystujemy do manipulowania kształtem pustyni, wznoszenia barier, spowalniania wrogów oraz tworzenia własnych ścieżek. Bohater ma również dostęp do magii opartej na kontrolowaniu żywiołów, w tym ognia, wiatru oraz esencji życiowej. Wszystko to zaprojektowano tak, aby nagradzać kreatywność graczy. Pokonanie większych skupisk wrogów wymaga sporego sprytu, a każdy problem da się rozwiązać na kilka sposobów. Poza kampanią solo gra oferuje również tryb kooperacyjny dla maksymalnie czterech graczy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Son of Nor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Son of Nor Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2 GHz/AMD Athlon X2 6400+ 2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce 8800 GT/Radeon HD 4670 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows Vista/7/8