Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Somalian Syndrome (PC)
OkładkaSomalian Syndrome (PC)

Somalian Syndrome PC

Somalian Syndrome to stworzona przez należące do firmy Akella Studio 4 gra akcji, która przedstawia zmagania z somalijskimi piratami. Zadaniem graczy jest ochrona rozmaitych jednostek pływających przed atakami grup rozbójniczych działających w rejonie tzw. Rogu Afryki.

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Somalian Syndrome Premiera PC

29września2010

producent: Akella wydawca: Akella Strona oficjalna

rosyjskarosyjska

Gry podobne do Somalian Syndrome

Ship Simulator: Extremes

Naval Warfare

Captain Blood

Somalian Syndrome to gra akcji z elementami symulatora, w której ochraniamy transportowce i inne cywilne jednostki nawodne przed somalijskimi piratami, czyli morskimi grupami rozbójniczymi działającymi na wodach tzw. „Rogu Afryki” od początku lat 90. XX wieku. Produkcja została stworzona przez Studio 4, należące do firmy Akella.

Naszym podstawowym środkiem transportu w grze jest łódź motorowa, którą amerykańska armia wykorzystywała podczas starć w Iraku i Somalii. Ta pozornie niewielka jednostka dysponuje ogromną siłą ognia: karabinami maszynowymi M2, wyrzutniami rakiet Mk. 19 oraz rosyjskim działkiem KPWT. W kolejnych misjach przyjmujemy rolę strzelca na pokładzie helikoptera oraz dowodzimy dużą łodzią patrolową.

Gra rozgrywa się w prawdziwych lokacjach, a konkretniej w Zatoce Adeńskiej. W misjach ochraniamy podobne jednostki do tych, które naprawdę padły ofiarami somalijskich piratów, w tym ekskluzywne jachty i olbrzymie kontenerowce czy masowce. Przeciwnicy dysponują najróżniejszymi pojazdami i rodzajami broni – motorówkami, łodziami cywilnymi, kutrami rybackimi, a nawet lekkimi samolotami (Cessna-182, Catalina). Nasz statek nieraz dziurawią pociski karabinów DSzKM i dział przeciwpancernych.

Wykonanie techniczne Somalian Syndrome pozostawia sporo do życzenia, ale mimo wszystko stoi na przyzwoitym poziomie. Twórcy odtworzyli różne modele statków cywilnych i militarnych oraz postarali się o kilka dodatków, w tym różne warunki pogodowe (niektóre misje rozgrywają się w deszczu lub we mgle).

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Somalian Syndrome: 12+

Somalian Syndrome Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.5 GHz
  • 1.5 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista