Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONESwitch
Okładka Solo (PS4)

Solo

Solo: Islands of the Heart

Niecodzienna gra przygodowa z elementami logicznymi opowiadająca o miłości. Gracze wcielają się w osobę poszukującą swojej drugiej połówki. By ją odnaleźć, muszą przemierzać świat, rozwiązując rozmaite problemy.

Przygodowe | TPP | elementy logiczne | indie | eksperymentalne/artystyczne

Okładka Solo (PS4)

data premiery gry:

26kwi2018

PC

31lip2019

PS4 XONE

1sie2019

Switch

Solo to gra stworzona przez niezależne studio Team Gotham. Deweloper ten w 2016 roku wypuścił na PC-tach przygodówkę The Guest, a dwa lata później udostępnił opisywaną produkcję. Tytuł został sfinansowany przez samych graczy podczas zbiórki pieniędzy w serwisie Fig, gdzie twórcom udało się pozyskać blisko 70 tysięcy dolarów.

Fabuła

Solo jest grą opowiadającą o miłości. Podczas zabawy wcielamy się w marynarza, który wyrusza w podróż po świecie w celu odnalezienia swojej drugiej połówki. Na początku rozgrywki wybieramy płeć bohatera oraz osoby, którą zamierzamy odnaleźć. Dodatkowo program zadaje nam kilka pytań związanych z obecnymi i dawnymi związkami. Na podstawie udzielonych odpowiedzi gra dostosowuje sposób narracji, opierając się na tak zwanych „trzech stanach miłości” (solo, para i złamane serce).

Mechanika

Produkcję można sklasyfikować jako grę przygodową z elementami logicznymi. Rozgrywka polega na odwiedzaniu różnych wysp. Na każdej z nich musimy rozwiązać pewne łamigłówki, by obudzić śpiący totem. Istota ta zadaje nam później pytania, różniące się w zależności od stanu związku naszej postaci. Na podstawie udzielanych odpowiedzi gra generuje listy od naszej miłości, ewentualnie od byłej partnerki/partnera, jeżeli mamy złamane serce.

Solo w zamierzeniach twórców ma nas skłaniać do refleksji. Rozgrywka jest więc spokojna i kontemplacyjna. W każdej chwili możemy przerwać rozwiazywanie problemów i po prostu usiąść na ławce, zacząć bawić się ze zwierzętami mieszkającymi na wyspie czy zająć się uprawą roślin.

Kwestie techniczne

Klimat Solo budowany jest przez rozgrywkę, udźwiękowienie oraz grafikę. Jest to trójwymiarowa produkcja o stosunkowo prostej, kreskówkowej stylistyce, która idealnie współgra z pozostałymi elementami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Solo

Klasyfikacja PEGI Solo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Solo

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-2100 3.1 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7
PC
PS4
XONE
Switch