Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWWW
Okładka Soccer Manager (WWW)
OkładkaSoccer Manager (WWW)

Soccer Manager WWW

Soccer Manager to adresowany na przeglądarki internetowe menedżer piłkarski stworzony przez firmę Bigpoint. Jak przystało na grę w konwencji MMO, gracze rywalizują z tysiącami przeciwników z całego świata.

Sportowe | manager | piłka nożna

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Soccer Manager Premiera WWW

30listopada2005

pudełko PL

30listopada2005

producent: Bigpoint wydawca: Bigpoint wydawca PL: Bigpoint Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Soccer Manager jest jedną z kilku przeglądarkowych gier serii MG (Manager Games) wydanych na zasadzie free-to-play przez niemiecką firmę Bigpoint. Bazują one na tym samym silniku i podobnych zasadach rozgrywki, jednak z uwzględnieniem różnic wynikających ze specyfiki poszczególnych dyscyplin sportowych.

W Soccer Manager gracze wcielają się menedżera i zarazem trenera klubu piłkarskiego. Do ich obowiązków należy zarówno opiekowanie się drużyną, jak i dbanie o infrastrukturę stadionu oraz sprawy finansowe.

Podstawowym elementem zabawy jest oczywiście budowanie najlepszego zespołu, który zwycięży w lidze i pucharze, a na końcu sięgnie po tytuł Mistrza Świata. Droga do sukcesów okazuje się jednak długa i usiana problemami, bo w początkowym składzie drużyny próżno szukać piłkarzy na miarę Leo Messi'ego. Gracz musi więc zająć się selekcją zawodników i transferami, zadbać o ich właściwy trening, ustawić optymalne strategie na mecz, pilnować ważności kontraktów, troszczyć się o zdrowie, nadzorować rozwój młodych talentów itp. Do tego dochodzi całe spektrum obowiązków związanych z prowadzeniem klubu, w tym rozbudową infrastruktury stadionu, działalnością sklepiku z pamiątkami, szukaniem sponsorów, ubezpieczeniami itd.

Rozgrywka w Soccer Manager odznacza się dużą liczbą menu i opcji, dlatego początkowo może zniechęcać graczy. Interfejs jest jednak na tyle czytelny i funkcjonalny, by w krótkim czasie opanować podstawy zarządzania klubem. Duży nacisk w grze położony został na funkcje społecznościowe, w tym obszerne statystyki i rankingi. Gracze mogą zakładać klany, w których rozgrywane są mecze ligowe oraz towarzyskie.

Oprawa wizualna Soccer Manager wykonana została w technologii Flash. Gra opiera się jednak przede wszystkim na warstwie tekstowej dlatego grafiki i animacje stanowią jedynie ozdobnik.

Soccer Manager dystrybuowany jest na zasadzie free-to-play z opcjonalną walutą – „kredytami”, za które wykupić można m.in. dostęp do kont typu premium zapewniających szereg udogodnień i dodatkowych opcji.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Soccer Manager: Odpowiednia dla każdego wieku.