Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2PC
Okładka Snow Queen Quest (PS2)

Snow Queen Quest

Snow Queen Quest to przygodowa gra akcji nawiązująca do popularnej baśni o Królowej Śniegu. Została wydana przez studio firmy Oxygen Interactive i jest skierowana raczej dla młodszych graczy.

Akcji

Okładka Snow Queen Quest (PS2)

producent: Liquid Games

wydawca: Oxygen Games

data premiery gry:

16lut2007

PC PS2
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Snow Queen Quest to przygodowa gra akcji nawiązująca do popularnej baśni o Królowej Śniegu. Została wydana przez firmę Oxygen Interactive i jest skierowana raczej do młodszych graczy. Powstała w wersji na PC oraz PS2. Należy do stworzonego przez wspomnianych twórców cyklu produkcji bazujących na słynnych opowieściach dla dzieci. Innymi pozycjami z serii są Quest for Alladin’s Treasure oraz Robin Hood’s Quest.

Sama rozgrywka przedstawiona została z perspektywy trzeciej osoby. Naszym bohaterem jest chłopiec, którego miasto znalazło się pod urokiem złej i okrutnej królowej. Postanowił więc wyruszyć na pełną niebezpieczeństw wyprawę mającą na celu dotarcie do zamku, odnalezienie magicznego lustra, źródła mocy złej czarodziejki i zniszczenie go, by w ten sposób wyzwolić miasto z oków wiecznej zimy. Zadanie jest tym bardziej niebezpieczne, że po drodze do zamku należy przebrnąć przez przeklęty las, w którym aż roi się od niebezpieczeństw.

Twórcy gry, dbając o to, by była odpowiednia dla dzieci, postanowili zrezygnować z wszelkich elementów przemocy. Pomimo tego, że na naszej drodze napotykamy wielu przeciwników, nie możemy ich zabijać. Musimy przekradać się za ich plecami, korzystać z chwili drzemki, a także opracowywać trasę w ten sposób, by zminimalizować prawdopodobieństwo spotkania z nimi. W naszych zmaganiach nie musimy być osamotnieni, ponieważ istnieje możliwość zaproszenia do rozgrywki znajomego i wraz z nim wyruszenia na spotkanie ze złą Królową Śniegu.

Zdrowie naszego bohatera przedstawione zostało za pomocą paska energii, który możemy uzupełniać poprzez odnajdywanie rozmaitych przedmiotów. Czasami na naszej drodze staną drzwi, które otworzymy odpowiednim kluczem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI Snow Queen Quest

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Snow Queen Quest

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Zapowiedzano grę Snow Queen Quest
Zapowiedzano grę Snow Queen Quest

wiadomość7 marca 2007

Niedługo do oferty firmy Oxygen Interactive dołączy kolejna produkcja. Będzie nią Snow Queen Quest, gra dość luźno bazująca na popularnej baśni o Królowej Śniegu. Tytuł powstaje z myślą o konsoli PS2 i komputerach PC.

PC
PS2