Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka Smart Boy's Gameroom (NDS)
OkładkaSmart Boy's Gameroom (NDS)

Smart Boy's Gameroom NDS

Zestaw kilkunastu niezbyt skomplikowanych mini-gier, przygotowanych z myślą o chłopcach w wieku przedszkolnym. Do rozwiązywania napotykanych problemów używamy ekranu dotykowego konsoli DS.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Smart Boy's Gameroom Premiera NDS

18września2007

producent: Starfish wydawca: UFO Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Smart Boy's Gameroom

Hannah Montana

EA Playground

Zoey 101: Field Trip Fiasco

Smart Boy's Gameroom to gra stworzona z myślą o najmłodszych przedstawicielach męskiej części społeczeństwa. Dokładniej ujmując, mowa to o dzieciach w wieku przedszkolnym. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku dwóch innych tytułów z tej serii, mamy do czynienia z zestawem kilkunastu niezbyt skomplikowanych mini-gier, służących przede wszystkim dobrej zabawie. Za przygotowanie tej gry odpowiedzialne jest japońskie studio developerskie o nazwie Starfish, znane też dzięki takim tytułom jak Chameleon, czy Devilish. Opisywany produkt początkowo zadebiutował jedynie w Kraju Kwitnącej Wiśni. Anglojęzyczna edycja Smart Boy's Gameroom wydana została z kilkumiesięcznym opóźnieniem.

W zestawie tym w sumie zawartych zostało dwanaście mini-gier. Są one bardzo zróżnicowane i ponadto podzielono je na dwie zasadnicze grupy. Niektóre z dostępnych zabaw cechują się pewnymi walorami edukacyjnymi. W rezultacie młody gracz zapoznaje się ze znaczeniem cyfr i kolorów, czy też wykazuje się spostrzegawczością, ukazując różnice pomiędzy widocznymi na obu ekranikach konsoli rysunkami. Drugą grupę formują mini-gry, których głównym założeniem jest zapewnienie solidnej porcji rozrywki. Wiele z tych zabaw opartych zostało na zainteresowaniach młodych chłopców. Interakcje obejmują więc poznawanie dinozaurów, czy kontrolowanie miniaturowych samochodzików.

Cechą wspólną wszystkich mini-gier jest to, iż do zabawy wykorzystujemy ekran dotykowy konsoli Nintendo DS. W taki właśnie sposób przesuwamy przedmioty, czy wykonujemy ściśle określone akcje. Oprawa wizualna Smart Boy's Gameroom utrzymana została w typowym dla wielu seriali animowanych dla dzieci stylu. Widzimy więc między innymi zabawnie wykonane postaci. Do nawigacji wykorzystujemy czytelne ikony. Akcja jednocześnie toczy się na obu ekranikach konsoli.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Smart Boy's Gameroom: Odpowiednia dla każdego wieku.