Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Small World 2 (PC)

Small World 2 PC

Turowa gra strategiczna, będąca komputerową adaptacją przebojowej planszówki Small World.

Strategiczne | fantasy | turowe | planszowe

PC Windows
Okładka Small World 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11grudnia2013

Small World 2 jest komputerową adaptacją cieszącej się dużą popularnością (ponad 500 tys. egzemplarzy sprzedanych na całym świecie) gry planszowej, stworzonej przez Philippe'a Keyaertsa. Pracami nad tytułem zajęła się firma Days of Wonder (znana z gry Memoir ’44 Online), a środki finansowe na produkcję zapewnili użytkownicy platformy finansowania społecznościowego Kickstarter.

Akcja gry osadzona została w fantastycznym świecie, zamieszkałym przez różnorodne rasy (m.in. ludzi, krasnoludy, czarodziejów, trolle, amazonki i orki). Każda z nich stara się zdobyć dla siebie terytorium kosztem pozostałych. Zadaniem gracza jest uzyskać kontrolę nad możliwie jak największym terenem, pamiętając przy tym, że każda cywilizacja z czasem słabnie i musi zostać zastąpiona przez nową siłę.

Plansza do gry podzielona jest na kilkadziesiąt niewielkich obszarów. Kontrola nad każdym z nich dostarcza na koniec tury 1 monetę zwycięstwa. Wygrywa gracz, który w określonym czasie uzbiera jak najwięcej monet.

Small World 2 oferuje kilka wariantów rozgrywki. Poza rywalizacją z komputerową sztuczną inteligencją gracze mogą spróbować swoich sił także w potyczkach wieloosobowych dla maksymalnie pięciu uczestników za pośrednictwem sieci Internet lub LAN.

Oprawa wizualna Small World 2 przyciąga uwagę za sprawą kreskówkowej stylistyki oraz intensywnych kolorów. Dwuwymiarowa grafika zastosowana w grze bazuje na ilustracjach z oryginalnej planszówki. Twórcy zadbali także o sympatyczny podkład dźwiękowy towarzyszący zabawie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-5  

Gry podobne do Small World 2

Wymagania wiekowe Small World 2

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Small World 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8