Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitch
Okładka Sludge Life (PC)
OkładkaSludge Life (PC)

Sludge Life

Sludge Life to pierwszoosobowa gra przygodowa pozwalająca na wcielenie się w jednego z artystów graffiti, który próbuje zyskać szacunek i sławę w pełnym zanieczyszczeń i korupcji mieście. Produkcja ukazała się nakładem firmy Devolver Digital.

Przygodowe | FPP | humorystyczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sludge Life Premiera

28maj2020

PC

2cze2021

Switch

Sludge Life powstało dzięki kooperacji muzyka o pseudonimie Doseone wraz z niezależnym deweloperem Terrym Vellmanem. Duet współpracował już wcześniej, wydając w październiku 2017 roku arkadowego FPS-a o nazwie High Hell. Tak jak w przypadku wspomnianej gry, Sludge Life zostało wydane przez firmę Devolver Digital.

Fabuła

Wcielamy się w postać Ghosta, łobuza mieszkającego w jednej z biedniejszych dzielnic miasta Slimetown. Oprócz kolorowania ścian okolicznych bloków oraz spędzania czasu ze swoimi znajomymi nie posiada on większych planów odnośnie swojej przyszłości. Życie dla naszego oportunisty wydaje się jałowe i pozbawione większego sensu. Pewnego dnia jednak pod wpływem impulsu postanawia on odmienić swój los i zostać najbardziej rozpoznawalnym grafficiarzem w całym mieście. Aby tego dokonać, rozpoczyna zapisywać swoje inicjały na każdym budynku w Slimetown.

Mechanika

W Sludge Life akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Jako iż głównym zadaniem w grze jest zostanie najbardziej znanym grafficiarzem Slimetown, konsekwentnie podpisujemy każdą napotkaną ścianę w mieście. Zaczynając od naszego blokowiska, przenosimy się w coraz to nowsze rejony, zapisując imię Ghosta nie tylko na zewnętrznej części budynków, lecz również dekorując nim ich wnętrza. Finalnie za główny cel obierzemy budynki dużych korporacji, które umieszczają własne bilbordy reklamowe na terenie całego Slimetown przy jednoczesnym zwalczaniu grafficiarzy w mieście. Oprócz walki z miejskimi monopolistami czekają nas również starcia ze służbami bezpieczeństwa oraz wrogo nastawionymi NPC-ami. W ucieczce przed nimi możemy wspomóc się chociażby paralotnią. 

W Sludge Life możemy również zająć się wieloma aktywnościami pobocznymi. Choć gra posiada swój główny wątek fabularny, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zagrać w koszykówkę ze znajomymi czy udać się z nimi do burgerowni na małego fast fooda. Jeżeli jednak jesteśmy z natury samotnikami, możemy równie dobrze eksplorować świat z telefonem w ręku, szukając dogodnej okazji aby zrobić parę ładnych zdjęć. Dodatkowo na dzierżonym przez nas urządzeniu możemy również zagrać w minigrę o wdzięcznym tytule Crypt Creeper, która pozwoli nam się odprężyć po długim dniu walki z opresyjnym systemem. 

Mimo, iż cel w Sludge Life jest z góry określony, tak możemy go wykonać na wiele różnych sposobów. Gra przewiduje trzy alternatywne zakończenia, które zależą od wypracowanego stylu gry. Dzięki temu ponowne przejście produkcji może odkryć przed nami nowe możliwości prowadzenia rozgrywki.

Tryby gry

Sludge Life posiada tryb wyłącznie dla jednego gracza.

Kwestie techniczne

Gra ma dość przyzwoitą i trójwymiarową grafikę, która mimo dość ekscentrycznej formy umiejętnie oddaje klimat przedstawionego świata. Na szczególną uwagę zasługuje tu oprawa audio, która stanowi jednocześnie soundtrack do gry Sludge Life oraz oddzielną płytę, komercyjnie wydaną przez Doseone. 

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Sludge Life cena w dniu premiery: 49,00 PLN

Wymagania wiekowe Sludge Life: 18+

Sludge Life Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo E6320 1.86 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 7600 GS lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i3-2100 3.1 GHz / AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz lub lepszy
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
PC
Switch