Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCSwitchPS4XONE
Okładka Skully (PC)

Skully

Gra przygodowo-zręcznościowa TPP, w której wcielamy się w ożywioną czaszkę, próbującą zapobiec boskiej wojnie. W Skully przemierzamy malownicze lokacje i stawiamy czoła rozmaitym problemom, przybierając jedną z trzech obdarzonych różnymi zdolnościami form protagonisty.

Zręcznościowe | TPP | fantasy | platformówki 3D | elementy logiczne | elementy przygodowe | indie

Okładka Skully (PC)

data premiery gry:

4sie2020za 59dni

PC PS4 XONE Switch

Skully jest produkcją z pogranicza gier zręcznościowych i przygodowych. Tytuł został opracowany przez niezależny kanadyjski zespół Finish Line Games, a jego wydaniem zajęła się firma Modus Games.

Fabuła

Skully zabiera nas w podróż do fantastycznego świata, a dokładnie – na magiczną wyspę, nad którą panuje rodzeństwo trojga skłóconych ze sobą bogów. W trakcie rozgrywki wcielamy się w tytułową czaszkę, która została przywrócona do życia przez tajemnicze bóstwo. Protagonista musi zrobić wszystko, by pogodzić ze sobą zwaśnionych bogów, a tym samym – zapobiec wiszącej w powietrzu wojnie zagrażającej życiu na wyspie.

Mechanika

W Skully akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Na grę składa się osiemnaście poziomów osadzonych w siedmiu różnorodnych biomach, wśród których znajdziemy między innymi malownicze lokacje znajdujące się na powierzchni oraz posępne podziemne jaskinie. W każdym z tych miejsc roi się od rozmaitych zagrożeń; dodatkowo chcąc popchnąć akcję do przodu, często musimy rozwiązywać rozmaite zagadki środowiskowe.

Z napotkanymi problemami Skully radzi sobie, przybierając odpowiednie formy. Jako czaszka bohater potrafi jedynie turlać się i skakać, co pozwala mu pokonywać przeszkody terenowe i szybko przemieszczać się z miejsca na miejsce. Po przemianie w jednego z trzech błotnistych stworków zyskuje natomiast między innymi wielką siłę (dzięki której może na przykład niszczyć skalne ściany) bądź zdolność telekinezy (pozwalającą mu przesuwać platformy lub przenosić niewielkie kamienie).

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Skully prezentuje się przyjemnie dla oka. Otoczenie jest różnorodne i szczegółowe, a poszczególne formy bohatera – bogato animowane. Dopełnieniem tego wszystkiego jest wpadający w ucho soundtrack tworzący atmosferę wielkiej przygody.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Skully

odpowiednia dla każdego wieku

PC
PS4
XONE
Switch