Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitchPS4PCXONE
Okładka Defunct (Switch)

Defunct

Gra zręcznościowa z elementami przygodowymi, w której przejmujemy kontrolę nad robotem poruszającym się na jednym kole. Protagonista próbuje wrócić na pokład statku towarowego, skąd wypadł i trafił na powierzchnię Ziemi zamieszkanej przez podobne mu maszyny.

Zręcznościowe | science fiction | elementy przygodowe | indie | Xbox Play Anywhere

Okładka Defunct (Switch)

data premiery gry:

29sty2016

PC

19gru2017

XONE

21gru2017

PS4

13wrz2018

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Defunct jest grą zręcznościową z elementami przygodowymi, opracowaną przez niezależne szwedzkie studio Freshly Squeezed.

Fabuła

Akcja Defunct toczy się w przyszłości, kiedy to Ziemia jest domem dla robotów. Gracz wciela się maszynę – wyposażoną w jedno koło i uszkodzony (ale wciąż działający) silnik – która, wypadłszy ze statku towarowego, stara się tam powrócić za wszelką cenę.

Mechanika

W wydanym na platformie {PLAT} Defunct akcję obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami protagonisty (TPP). Sednem zabawy jest przemierzanie zróżnicowanych lokacji – eksplorację uatrakcyjnia wspomniany wcześniej silnik naszego podopiecznego, czyli Graviator, wytwarzający wokół niego pole grawitacyjne. Dzięki niemu robot nie tylko błyskawicznie przyspiesza w trakcie zjazdów po stromych zboczach, a także nie wytraca tak bardzo prędkości podczas podjazdów, lecz również sunie po powierzchniach do góry nogami (czy raczej kołem) oraz wykonuje dalekie skoki, okraszone widowiskowymi trikami. W trakcie zabawy kolekcjonujemy przydatne power-upy, wśród których prym wiedzie energopłyn zapewniający chwilowy dopalacz; nie brakuje również znajdziek odblokowujących nowe sztuczki i skórki dla bohatera.

Tryby gry

Oprócz trybu fabularnego w Defunct znalazło się miejsce na próby czasowe, gdzie staramy się dotrzeć do mety w jak najkrótszym czasie, jak najszybciej zebrać rozrzucone po planszy baterie oraz przejechać przez wszystkie punkty kontrolne.

Kwestie techniczne

Defunct posiada przyzwoitej jakości grafikę utrzymaną w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce; jej dopełnieniem jest wpadający w ucho soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Defunct

Klasyfikacja PEGI Defunct

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PC
XONE
PS4
Switch