Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Skin Deep (PC)
OkładkaSkin Deep (PC)

Skin Deep PC

Immersive sim zrealizowany w formie humorystycznego FPS-a. W Skin Deep wcielamy się w komandoskę próbującą usunąć piratów z pokładu kosmicznego statku transportowego. Bohaterka działa w ukryciu, stawiając czoła problemom, jakie nie śniły się bohaterom większości skradanek.

Akcji | FPP | science fiction | skradanki | FPS | humorystyczne | indie | strzelanki | immersive sim

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Skin Deep Premiera PC

2022

Steam

2022

producent: Blendo Games wydawca: Annapurna Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Skin Deep

Half-Life 2

Prey

System Shock

Skin Deep jest produkcją typu immersive sim, zrealizowaną w formie humorystycznego, choć przy tym złożonego FPS-a. Tytuł został opracowany przez studio Blendo Games, a jego wydaniem zajęła się firma Annapurna Interactive.

Fabuła

Skin Deep zabiera nas w podróż w przyszłość. W trakcie rozgrywki wcielamy się w komandoskę pracującą dla firmy ubezpieczeniowej, która podróżuje na pokładzie kosmicznego statku transportowego, pogrążona w kriogenicznym śnie. Jej hibernacja dobiegła końca, kiedy międzygwiezdni piraci atakują chroniony przez nią okręt. Bohaterka musi opanować sytuację, nim całkowicie wymknie się spod kontroli. Sprawa nie jest jednak prosta, gdyż olbrzymia przewaga liczebna adwersarzy to tylko część jej problemów.

Mechanika

W Skin Deep akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Po pokładzie statku możemy swobodnie się poruszać, aczkolwiek warto przy tym mieć się na baczności, gdyż wrogowie mogą czaić się na każdym kroku. Co prawda do walki z piratami możemy wykorzystać rozbudowany arsenał, który obejmuje zarówno broń palną (shotgun, karabin, pistolet) oraz białą, jak i rozmaite gadżety, jednak amunicja jest tutaj towarem dosyć deficytowym; dodatkowo nawet najlepiej wyposażona agentka nie jest w stanie w pojedynkę pokonać kilku przeciwników jednocześnie.

Wszystko to sprawia, że przemierzając transportowiec, musimy starać się być cicho, przekradać się za plecami wrogów i eliminować ich z zaskoczenia, często wykorzystując otoczenie (na przykład jeśli uda nam się trafić w przełącznik otwierający śluzę, znajdujący się nieopodal oponent zostanie dosłownie wyssany w kosmos). Pomocne są również umiejętności protagonistki, która niczym słynny Sam Fisher potrafi między innymi wykonać szpagat między dwiema ścianami i wyeliminować z góry przechodzącego pod nią nieprzyjaciela.

Na tle wielu innych gier tego typu opisywany tytuł wyróżniają jednak nietypowe rozwiązania. Jako że bohaterka nie ma butów, po nadepnięciu na ostry przedmiot zostawia za sobą krwawe ślady, które mogą zwrócić uwagę wrogów. Ponadto z czasem agentka zaczyna zostawiać za sobą zapach, przez który piraci mogą ją wyczuć nawet z dużej odległości (co z kolei zmusza ją do częstego mycia). Inna sprawa, że w miejscach, w których powietrze nie jest czyste, bohaterce zdarza się kichnąć, co również jest w stanie zrujnować nawet najlepiej przemyślaną akcję. Na szczęście w przypadku porażki z pomocą przychodzi tu automatyczny defibrylator, który reanimuje kobietę.

Kwestie techniczne

Skin Deep posiada barwną, choć stosunkowo prostą grafikę przywodzącą na myśl produkcje z okolic 2000 roku. Całość prezentuje się jednak dość przyjemnie dla oka, gdyż dobrze komponuje się z nieco parodystycznym charakterem gry.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Skin Deep: 16+

Skin Deep Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce 9800 GT / Radeon HD 5750 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10