Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Ski Resort Extreme (PC)
OkładkaSki Resort Extreme (PC)

Ski Resort Extreme PC

Kontynuacja serii Ski Resort Tycoon autorstwa Cat Daddy Games, firmy, która zasłynęła na rynku gier komputerowych właśnie dzięki strategiom. Po raz kolejny otrzymujemy możliwość zbudowania i poprowadzenia ośrodka sportów zimowych.

Strategiczne | ekonomiczne | sporty zimowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ski Resort Extreme Premiera PC

31października2004

producent: Cat Daddy Games, LLC wydawca: Take 2 Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ski Resort Extreme to kontynuacja serii Ski Resort Tycoon autorstwa Cat Daddy Games, firmy, która zasłynęła na rynku gier komputerowych właśnie dzięki strategiom. Po raz kolejny otrzymujemy możliwość zbudowania i poprowadzenia ośrodka sportów zimowych.

Rozgrywka przebiega w dość standardowy sposób. Do wyboru mamy kilka zróżnicowanych scenariuszy. Przeważnie startujemy od zera, należy zakupić podstawowe budynki, a także zapewnić odpowiednie atrakcje dla przyszłych gości. Z racji tego, iż jest to ośrodek sportów zimowych kluczową rolę odgrywa wytyczenie ciekawych tras i to zarówno dla narciarzy, jak i snowboardzistów. Liczba dostępnych budynków obejmuje około osiemdziesiąt zróżnicowanych obiektów. Można między innymi konstruować luksusowe hotele, szkółki dla przyszłych narciarzy czy też sklepy z przydatnymi akcesoriami. Nie mniej ważne jest otoczenie kompleksu. Możemy stawiać dodatkowe obiekty, jak na przykład urządzenia obsypujące stok sztucznym śniegiem. Przez cały czas należy mieć na uwadze aspekt finansowy przy czym na niższych poziomach trudności element ten nie jest aż tak ważny. Pozostałe obowiązki obejmują między innymi próbę sprostania zachciankom poszczególnych osób, a także konieczność konserwacji posiadanych obiektów. W przypadku awarii należy oczywiście wezwać mechanika, niejednokrotnie można również skorzystać z opcji udoskonalenia danej konstrukcji.

Interfejs użytkownika jest wyjątkowo uproszczony. Jeszcze przed przystąpieniem do właściwej rozgrywki można zaliczyć odpowiednio rozbudowany tutorial, który opisuje między innymi techniki zarządzania parkiem. Większość czynności wykonuje się przy użyciu myszy.

Oprawa wizualna gry została ukazana w pełnym trójwymiarze. Na szczególną uwagę zasługuje zoom, czyli przybliżenie obrazu, dzięki któremu nie tylko można lepiej przyjrzeć się określonym konstrukcjom, ale i ułatwić sobie proces stawiania obiektów. Całość została utrzymana w dość kreskówkowym stylu. Gra powstała z myślą o pojedynczych graczach, nie zawarto żadnych trybów sieciowych.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 100 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ski Resort Extreme

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Ski Resort Extreme Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800MHz
  • 128MB RAM
  • 750MB na HDD
  • akcelerator 3D 64MB
  • Direct-X 9.0
  • Windows 98/ME/2K/XP