Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePSP
Okładka Skate Park City (PSP)

Skate Park City PSP

Gra sportowa, w której wykorzystujemy deskorolkę do wykonywania wielu efektownych trików. Odwiedzamy między innymi ulice metropolii, strefy przemysłowe czy wnętrza luksusowych kasyn.

Sportowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Skate Park City (PSP)

producent: Midas Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

27czerwca2008

Skate Park City to gra o tematyce sportowej, w której gracz wykorzystuje deskorolkę do wykonywania wielu efektownych trików. Tytuł ten łączy w sobie elementy takich serii jak Tony Hawk’s Pro Skater czy Jet Set Radio. Wydawcą opisywanej gry jest Midas Interactive, a ona sama przygotowana została wyłącznie z myślą o użytkownikach przenośnej konsoli PSP.

Omawiany produkt obdarzony został pełnoprawnym wątkiem fabularnym. Akcja Skate Park City rozgrywa się w bliżej nieokreślonej przyszłości. Tajemniczy wirus porwał jednego ze skateboardzistów i to właśnie na próbach jego odnalezienia spędza się znaczną część czasu gry. Odwiedza się w tym celu różne lokacje rozrzucone po całym świecie. Oprócz tytułowych parków skateboardowych są to między innymi ulice zatłoczonych metropolii, strefy przemysłowe, wnętrza luksusowych kasyn, a nawet dachy wieżowców. Gracz dysponuje pełną swobodą w kwestii eksploracji otoczenia. Na każdej z plansz umieszczono ponadto wiele ciekawych obiektów, które niekiedy są przydatne przy wykonywaniu trików. Mowa tu między innymi o pędzących pociągach czy znajdujących się na pasach startowych samolotach.

Wybiera się pomiędzy sześcioma grywalnymi postaciami, różniącymi się pomiędzy sobą nie tylko wyglądem, ale również zestawem ruchów, którymi zostali obdarzeni. Do dyspozycji gracza oddano około trzydziestu różnych trików z takich grup jak lip, kick, manual czy grind. Co ciekawe, wykonywanie tych ruchów można w dowolnym momencie zabawy przećwiczyć, korzystając z bardzo rozbudowanego tutoriala. Właściwa rozgrywka nie ma zbyt wiele wspólnego z realizmem, co widać między innymi na przykładzie futurystycznie wykonanych dronów, których w wybranych sytuacjach można dosiąść.

Oprócz trybów dla pojedynczego gracza, można także zdecydować się na dość rozbudowany multiplayer. Gracze dążą tu przede wszystkim do prześcignięcia osiągnięć punktowych swoich konkurentów. Oprawa wizualna Skate Park City prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Zmagania prowadzone są w szczegółowo zaprojektowanym trójwymiarowym środowisku, a postać skatera obserwowana jest z perspektywy trzeciej osoby.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Ocena gry 5.3 / 10 na podstawie 26 ocen czytelników.

Klasyfikacja PEGI Skate Park City

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.