Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitchPSV
Okładka Sir Eatsalot (Switch)
OkładkaSir Eatsalot (Switch)

Sir Eatsalot

Sir Eatsalot łączy cechy gry przygodowej i platformówki. Gracz trafia do królestwa Gluttington, którego przyszłość stanęła pod znakiem zapytania, kiedy to złowrogiej wiedźmie Hysterice udało się zatruć krainę gorzką lemoniadą.

Akcji | fantasy | platformówki | 2D | humorystyczne | elementy przygodowe | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sir Eatsalot Premiera

3kwi2018

PSV

9sty2020

Switch

Sir Eatsalot jest hybrydą gry przygodowej i platformówki, za której opracowaniem stoi niezależne niemieckie studio Behind The Stone.

Fabuła

Sir Eatsalot przenosi graczy do fantastycznego Królestwa Gluttington, którego istnieniu zagraża złowroga wiedźma Hysterica. Antagonistka głównego bohatera zatruła całą krainę gorzką lemoniadą, przez co dalsza produkcja jedzenia uwielbianego przez naszego podopiecznego (na czele z pączkową pizzą) stanęła pod znakiem zapytania. Pociesznemu herosowi, którego atrybutem jest wyjątkowo duży brzuch, nie pozostaje więc nic innego, jak chwycić w dłoń niewielki miecz i wyruszyć w podróż, której celem jest uratowanie królestwa.

Mechanika

W Sir Eatsalot akcję obserwujemy z boku. Na potrzeby gry przygotowano trzynaście rozległych i zróżnicowanych etapów, a rozgrywka polega na W Sir Eatsalot akcję obserwujemy z boku. Na potrzeby gry przygotowano trzynaście rozległych i zróżnicowanych etapów, a rozgrywka polega na eksploracji, walce z napotkanymi po drodze przeciwnikami przy użyciu wyżej wspomnianego miecza oraz rozwiązywaniu zagadek; rozwikłanie większości łamigłówek wymaga przy tym wykorzystania ekranu dotykowego oraz sensorów ruchu. Warto również pamiętać o tym, że od czasu do czasu protagonista musi napełnić swój żołądek znajdowanymi po drodze smakołykami.

Kwestie techniczne

Sir Eatsalot cieszy oko za sprawą dwuwymiarowej grafiki stylizowanej na kreskówkę; na uwagę zasługują również bogato animowane postacie oraz pełne detali otoczenie. Całości dopełnia soundtrack potęgujący klimat wielkiej, choć potraktowanej z przymrużeniem oka, przygody.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Sir Eatsalot

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PSV
Switch