Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka SINoALICE (AND)

SINoALICE

SINoALICE jest grą jRPG w modelu free-to-play, w której kierujemy bohaterkami znanymi z klasycznych baśni, takich jak Czerwony kapturek czy Królewna Śnieżka. Produkcja oferuje także tryb kooperacyjny typu drop-in. Za jej opracowanie odpowiada japońskie studio Pokelabo.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | 2D | manga i anime | crossover | kooperacja | jRPG

Okładka SINoALICE (AND)

data premiery gry:

1lip2020

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

SINoALICE to gra RPG osadzona w mrocznym uniwersum fantasy. Produkcja koncentruje się na postaciach inspirowanych tradycyjnymi baśniami i oferuje rozbudowaną funkcjonalność sieciową. Tytuł został opracowany przez japońskie studio Pokelabo. Wydawcą jest znana firma Square Enix.

Fabuła

Głównymi bohaterkami SINoALICE są dziewczyny pochodzące z klasycznych baśni (np. Czerwony Kapturek, królewna Śnieżka czy Alicja z krainy czarów). Każda z protagonistek stara się wskrzesić autora opowieści, w której wystąpiła – by to zrobić będzie jednak musiała pokonać pozostałe w walce na śmierć i życie.

Mechanika

Zabawa w SINoALICE polega głównie na toczeniu starć z różnorakimi potworami. System walki działa w czasie rzeczywistym, ale jego zasady i sposób ukazania akcji przypominają nieco to, co znamy z klasycznych jRPG-ów - na postacie patrzymy z boku i mamy możliwość wybierania akcji, które mają wykonać, a częstotliwość wykonywania ataków jest uzależniona od tzw. paska ATB, który ładuje się z czasem. Kluczową rolę odgrywa tutaj korzystanie z odpowiednich ataków i broni oraz wykorzystywanie słabości wroga. Mamy też opcję wzywania sojuszników, którzy oferują naszej drużynie konkretne benefity.

W miarę postępów w rozgrywce zdobywamy lepszy ekwipunek i stopniowo rozwijamy postać. Poznajemy także wątek fabularny przygotowany przez twórców, choć fabuła odgrywa w tej produkcji drugorzędną rolę.

Warto odnotować, że gra oferuje również tryb auto – po jego aktywacji nasza postać samodzielnie walczy i dobiera ataki, a nam pozostaje jedynie obserwacja.

Tryby gry

W SINoALICE możemy grać samotnie albo z innymi. Gra oferuje moduł kooperacyjny typu drop-in (znajomi mogą dołączyć do naszej rozgrywki w dowolnym momencie) oraz możliwość toczenia walk z przedstawicielami innych gildii (15 vs 15).

Kwestie techniczne

SINoALICE posiada dość ładną, dwuwymiarową grafikę. Oprawa jest utrzymana w mangowej stylistyce. Na szczególną uwagę zasługują tu śliczne projekty poszczególnych bohaterek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-30  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe SINoALICE

16+

iOS
AND