Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Simraceway (PC)
OkładkaSimraceway (PC)

Simraceway PC

Simraceway to symulator wyścigowy firmy Ignite Game Technologies, który skupia się na rywalizacji pomiędzy graczami za pośrednictwem sieci. Aby gra była jak najbardziej realistyczna, w pracach nad nią wzięli udział utytułowani kierowcy.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Simraceway Premiera PC

6grudnia2011

producent: Ignite Game Technologies wydawca: Ignite Game Technologies Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Simraceway

Test Drive Unlimited

rFactor 2

RACE 07

Stworzona przez studio Ignite Game Technologies gra Simraceway to sieciowy symulator, w którym gracze mogą zmierzyć się ze sobą na wielu rzeczywistych torach wyścigowych lub na specjalnie w tym celu przygotowanych nowych trasach.

Do dyspozycji zawodników oddano szereg licencjonowanych samochodów. Wśród dostępnych marek znajdują się między innymi Renault, Bentley, Bugatti, Mitsubishi czy Saleen. Produkcja nie ogranicza się jedynie do współczesnych pojazdów, gdyż występują w niej także klasyczne konstrukcje, które z pewnością przypadną do gustu miłośnikom historii motoryzacji.

W celu osiągnięcia jak największego realizmu, w pracach nad Simraceway wzięli udział utytułowani kierowcy, w tym między innymi Dan Wheldon, triumfator zawodów Indianapolis 500. Firma Ignite Game Technologies korzystała także z doświadczeń prawdziwych zespołów wyścigowych, producentów samochodów oraz dostawców części zamiennych.

Ze względu na sieciowy charakter rozgrywki w grze Simraceway, twórcy skupili się na tym, aby gracze mogli konkurować w wyścigach z przeciwnikami reprezentującymi podobny poziom umiejętności. W związku z tym zastosowano system wyszukiwania zawodników, który przy dobieraniu kolejnych osób, kieruje się przede wszystkim zdobytym przez nich doświadczeniem. Dzięki temu rozwiązaniu gracze mogą stanąć na linii startu jak równy z równym, a sama rozgrywka zapewnia optymalny poziom trudności.

Pod względem oprawy graficznej gra Simraceway prezentuje się przeciętnie. Jest to świadomy zabieg twórców, którzy postanowili skupić się na jak największym realizmie swojej produkcji, a nie na zaawansowanej technologicznie warstwie wizualnej.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.6 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Simraceway: Odpowiednia dla każdego wieku.