Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGBA
Okładka Sigma Star Saga (GBA)

Sigma Star Saga GBA

Sigma Star Saga to RPG łączący ciekawą fabułę i dobrze wykreowane postacie z efektownym systemem bitew powietrznych (shooter battle system).

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Sigma Star Saga (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

16sierpnia2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sigma Star Saga to pierwszy RPG na Game Boy Advance łączący ciekawą fabułę i dobrze wykreowane postacie z efektownym systemem bitew powietrznych (shooter battle system). Gra zaczyna się od ataku obcej rasy Krill na rozrywaną wojnami Ziemię. Do obrony planety przyłącza się kilkanaście myśliwców. Część pilotów poświęca swoje życia, by uratować Ziemię. W Sigma Star Saga wcielamy się w Iana Reckera - świetnego pilota i jednego z ocalałych w tej bezpardonowej bitwie. Naszym zadaniem jest pomoc w pokonaniu złowrogich obcych zagrażających gatunkowi ludzkiemu.

Większość czasu w Sigma Star Saga spędzamy na zwiedzaniu kosmicznych baz bądź niezbadanych planet. Na każdym kroku spotykamy wrogo nastawionych obcych. I tutaj mamy do czynienia ze swego rodzaju nowością w grach z tej kategorii gatunkowej - turowe pojedynki zastępują w grze etapy zręcznościowe, na których latamy statkiem kosmicznym i strzelamy do wszystkiego, co się rusza.

Zestrzeleni przeciwnicy pozostawiają bańki z punktami doświadczenia, dzięki którym podnosimy statystyki naszego pojazdu. Poza tym na etapach zręcznościowych znajdujemy czasowe ulepszenia broni, amunicji czy sposobu prowadzenia ognia (łącznie jest ich ponad 50). Dzięki niektórym, rzadziej spotykanym, dostajemy na pewien okres podwójną ilość punktów za każdego zestrzelonego przeciwnika. Jeszcze inny upgrade włącza automatyczny ostrzał z działek pokładowych.

Poziomy zręcznościowe w Sigma Star Saga dzielą się na główne (kończące się pojedynkami z bossem) i na rozpoczynane losowo w czasie eksplorowania kolejnych lokacji. Ukończenie gry zajmuje około 20 godzin, przy czym później możemy rozpocząć zabawę od nowa, by spróbować odkryć nieznane dotąd ulepszenia. Warto również dodać, iż gra posiada kilka zakończeń.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Sigma Star Saga

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Atari europejskim wydawcą sześciu gier firmy Namco Bandai

wiadomość6 maja 2006

Europejski oddział firmy Atari (dawne Infogrames) ogłosił wczoraj, iż zawiązał współpracę z japońskim koncernem Namco Bandai. Powyższy fakt sfinalizowano podpisując eksklusywną umowę wydawniczą. Efektem tych działań będzie europejska premiera sześciu gier wydanych wcześniej w Ameryce Północnej i Japonii na przenośne konsole firmy Nintendo.