Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS2GCNXBOX
Okładka Shrek Super Party (PS2)

Shrek Super Party

Shrek Super Party to gra z gatunku party game, przygotowana z myślą o zabawie przede wszystkim w trybie multiplayer. Jej inspiracją jest animacja komputerowa zatytułowana Shrek, która wyszła ze stajni wytwórni DreamWorks.

Towarzyskie

Okładka Shrek Super Party (PS2)

data premiery gry:

13lis2002

PS2 XBOX

27maj2003

GCN

Shrek Super Party to gra z gatunku party game, przygotowana z myślą o zabawie przede wszystkim w trybie multiplayer. Jej inspiracją jest animacja komputerowa zatytułowana Shrek, która wyszła ze stajni wytwórni DreamWorks. Spora część przygód zielonego ogra i jego kompanów powstała na podstawie filmowego pierwowzoru. Czterech użytkowników jednocześnie wcielić się może w jednego z sześciu bohaterów – do wyboru jest Shrek, Księżniczka Fiona, Lord Farquaad, Osioł, Monsieur Hood i Thelonius.

Developerzy oferują trzy tryby gry – multiplayer boardgame, mini-gry oraz singleplayer vs. AI. Niezależnie od tego czy użytkownicy zdecydują się na rozgrywki drużynowe czy też staną ze sobą w szranki, do dyspozycji maja trzydzieści naładowanych akcją rozgrywek. Nie sposób przytoczyć tu wszystkich, jednak do ciekawszych należą: „jazda” na beczkach po arenie, skakanie po liściach porastających jezioro, „strzelanie” farbą do ramion wiatraka czy też układanie według określonego klucza ceglastych, kolorowych klocków.

Wirtualne środowisko jest niemalże pełnym odwzorowaniem pięciu miejsc znanych z filmu, np. słonecznikowe pole czy las Monsieur Hooda. Zabawa toczy się również w niewystępujących w pierwowzorze sceneriach, chociażby w morzu chmur, przemierzanym przez bohaterów na lotniach. Warto dodać, że wizualnej zmianie uległy wszystkie postaci. Poddano jest istotnej deformacji, w wyniku której ich niewielkie i drobne ciałka wyposażono w gigantyczne głowy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Gry podobne do Shrek Super Party

Wymagania wiekowe Shrek Super Party

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Shrek Super Party

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB, Multitap

Nintendo GameCube

Wykorzystuje: karta pamięci

Nowe przygody Shreka w postaci gry zapowiedziane
Nowe przygody Shreka w postaci gry zapowiedziane

wiadomość16 kwietnia 2010

Zielony ogr Shrek powróci niedługo na ekrany kin w filmie Shrek Forever After, któremu będzie towarzyszyła gra pod tym samym tytułem. Głównymi atrakcjami w nowej produkcji będą: czteroosobowy tryb kooperacji, mnóstwo charakterystycznych postaci i łamigłówki. Tytuł zostanie wydany w maju tego roku na PC i konsolach (Wii, Xbox 360, PlayStation 3, DS).

PS2
XBOX
GCN