Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBA
Okładka Shrek 2: Beg For Mercy (GBA)

Shrek 2: Beg For Mercy GBA

„Shrek 2: Beg For Mercy” zalicza się do gatunku klasycznych, często spotykanych na konsoli GameBoy Advance gier platformowych, w których znajdziemy bardzo wiele elementów znanych z rasowych gier akcji.

Akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Shrek 2: Beg For Mercy (GBA)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

27października2004

12listopada2004

pudełko PL

„Shrek 2: Beg For Mercy!” zalicza się do gatunku klasycznych, często spotykanych na konsoli GameBoy Advance gier platformowych, w których znajdziemy bardzo wiele elementów znanych z rasowych gier akcji. Jest zarazem pozycją luźno bazującą na świecie znanym z filmowych produkcji, w których główne role zagrali silny Shrek, gadatliwy Osioł, a ostatnio także Kot w Butach. Za „Shrek 2: Beg For Mercy!” odpowiedzialna jest bardzo doświadczona firma Vicarous Visions, mająca w swym dorobku m.in. kilka gier z nieustraszonym Crashem Bandicoot’em wcielającym się w nich w postać głównego bohatera.

W „Shrek 2: Beg For Mercy!” przejmujemy kontrolę nad arystokratycznie usposobionym Kotem w Butach. Poznajemy jego przygody, zwiedzamy widziane przez niego krainy, a wszystko po to, by spotkać na swej drodze wielkiego, zielonego ogra i śmiesznego osła, nad którymi również w pewnym momencie obejmiemy kontrolę.

„Shrek 2: Beg For Mercy!” jest platformówką, w której duży nacisk położono na fragmenty dynamiczne, takie jak walki i szybkie przenikanie z jednego pomieszczenia do drugiego. Prowadzona przez nas postać – Kot w Butach – dysponuje szerokim wachlarzem zagrań, combosów i akrobatycznych sztuczek pomocnych w pokonywaniu zastawionych na nas pułapek. Całość okraszona została przyzwoitą grafiką opartą o silnik graficzny wykorzystany ostatnio m.in. w „Crash Bandicoot Purple: Ripto Rampage”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.0 / 10 na podstawie 120 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219 PLN

Klasyfikacja PEGI Shrek 2: Beg For Mercy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Nowe przygody Shreka w postaci gry zapowiedziane
Nowe przygody Shreka w postaci gry zapowiedziane

wiadomość16 kwietnia 2010

Zielony ogr Shrek powróci niedługo na ekrany kin w filmie Shrek Forever After, któremu będzie towarzyszyła gra pod tym samym tytułem. Głównymi atrakcjami w nowej produkcji będą: czteroosobowy tryb kooperacji, mnóstwo charakterystycznych postaci i łamigłówki. Tytuł zostanie wydany w maju tego roku na PC i konsolach (Wii, Xbox 360, PlayStation 3, DS).

Jeszcze więcej Shreka w elektronicznej rozrywce
Jeszcze więcej Shreka w elektronicznej rozrywce

wiadomość3 lutego 2005

Sympatyczny ogr imieniem Shrek ostatnio widoczny jest w filmach i na opakowaniach płatków śniadaniowych, a nawet w telewizyjnych reklamach, zachęcających widzów (szczególnie młodych) do picia mleka. Bohater ów zadomowił się również w świecie elektronicznej rozrywki (dotychczas wydano szereg gier dla rozmaitych platform) i wcale nie planuje go opuszczać.