Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka Shox (PS2)
OkładkaShox (PS2)

Shox PS2

Dynamiczne wyścigi niewielkich samochodzików, sterowanych drogą radiową, pod wieloma względami przypominające kultową grę "Re-Volt". Tytuł ten oferuje zróżnicowany wachlarz trybów rozgrywki oraz efektowną oprawę audiowizualną.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shox Premiera PS2

27września2002

producent: EA Sport Big wydawca: Electronic Arts Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Shox to wyjątkowo dynamiczna ścigałka, w której mamy możliwość pokierowania niewielkimi samochodzikami sterowanymi drogą radiową. Można więc powiedzieć, iż tytuł ten w pewnym stopniu przypomina takie produkcje jak Re-Volt, Big Scale Racing, czy Stunt GP. Omawiana pozycja posiada jednak kilka unikatowych elementów, nieobecnych w konkurencyjnych ścigałkach. Za produkcję i wydanie Shox odpowiedzialny jest koncern Electronic Arts. Sama gra ukazała się wyłacznie na konsolę firmy Sony. Warto jednocześnie dodać, iż umożliwia ona jednoczesną zabawę nawet czterem zawodnikom. W takich przypadkach ekran jest odpowiednio dzielony (tzw. split-screen).

Opisywana ścigałka, pomimo dość luźnej tematyki, posiada licencje producentów małych samochodzików na wykorzystanie poszczególnych autek. Dzięki temu możemy pościgać się samochodzikami z wyglądu przypominającymi prawdziwe modele BMW, Toyoty, Lancii, czy Forda. W początkowej fazie gry dysponujemy jedynie kilkoma wozikami. Nowe modele odblokowywane sa w miarę postępów w rozgrywce. Warto jednocześnie odnotować, iż posiadane samochodziki można stawiać na szali, biorąc udział w wyścigach trybu o nazwie Gambling. Jego zasady są niezwykle proste. Zwycięzca wyścigu nie tylko zachowuje swój samochodzik, ale i przejmuje auto, które należało do konkurenta.

Podstawowym elementem odróżniającym opisywaną ścigałkę od konkurencyjnych pozycji jest obecność tytułowych stref (Shox). Na każdej trasie można odnaleźć trzy takie sektory. Po dotarciu do strefy Shox uaktywnia się specjalny pasek. Zadaniem gracza jest wtedy dotarcie do najbliższej bramki kontrolnej w wyznaczonym czasie. W zależności od uzyskanego wyniku jesteśmy obdarowywani jednym z trzech możliwych medali (złotym, srebrnym lub brązowym). Zdobywanie tego typu obiektów pozwala przede wszystkim na pozyskanie dodatkowej gotówki. Warto jednocześnie odnotować, iż gracz jest na bieżąco oceniany. Umiejętne pokonywanie zakrętów pozwala zdobyć dodatkowe punkty. Należy jednak uważać, gdyż popełnienie zbyt dużej ilości błędów może sporo kosztować.

Wyścigi rozgrywają się w trzech głównych typach lokacji. A są to: tundra, pustynia oraz dżungla. Każdy z tych obszarów zawiera oczywiście odpowiednią ilość zróżnicowanych tras. Wizualnie Shox prezentuje się dość dobrze. Tyczy się to zarówno wspomnianych już torów, jak i licznych efektów, towarzyszących toczonym w trakcie jazdy przepychankom.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 5,3 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Shox: Odpowiednia dla każdego wieku.

Shox Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Multi-Tap
  • karta pamięci