Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Shelter 3 (PC)

Shelter 3 PC

Trzecia główna odsłona niecodziennego cyklu symulacji/przygodówek od studia Might and Delight, w którym gracze wcielają się dzikie zwierzęta i podejmują walkę o przetrwanie. W Shelter 3 przychodzi nam pokierować słoniem.

Przygodowe | FPP | survival | indie | zwierzęta | elementy symulacyjne

PC Windows
Okładka Shelter 3 (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

2020

2020

Steam

Shelter 3 stanowi kolejną pełnoprawną odsłonę niecodziennych symulacji z elementami survivalu. Gracze ponownie wcielają się w niej w dzikie zwierzę – tym razem w słonia. Za produkcję i wydanie gry odpowiada studio Might and Delight.

Mechanika

Trzon rozgrywki w Shelter 3 pozostaje niezmieniony. Ponownie gracz zostaje osadzony w roli zwierzęcia, które stara się przetrwać; po borsuku i rysiu z poprzednich części teraz przychodzi kolej na słonia. Z racji nowego gatunku modyfikacji uległ styl rozgrywki.

Tym razem gracz staje się częścią stada. Nacisk z samotnego przetrwania przeszedł więc na dbanie o relacje społeczne – to właśnie silne więzi między członkami stada determinują siłę tego gatunku. Przebywanie w tak dużej grupie znacząco zwiększa też obronę przed drapieżnikami. Z drugiej strony wymaga gromadzenia znacznie większych ilości żywności, co wymusza częste przemieszczanie się i dzielenie zasobami.

W Shelter 3 rozgrywka ukazana jest w widoku FPP. Do dyspozycji gracza oddana została duża mapa o otwartej strukturze, którą można swobodnie eksplorować.

Kwestie techniczne

Shelter 3 cechuje się bardzo charakterystyczną oprawą graficzną. Inspirowana jest ona popularną w latach 90-tych grafiką wektorową. Za warstwę dźwiękową gry odpowiada po raz kolejny grupa Retro Family, współpracująca przy innych produkcjach studia Might and Delight.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Shelter 3

brak danych

Wymagania sprzętowe Shelter 3

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz / AMD Athlon X2 2.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7