Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Shark Attack Deathmatch 2 (PC)
OkładkaShark Attack Deathmatch 2 (PC)

Shark Attack Deathmatch 2 PC

Sieciowa gra akcji osadzona w podmorskich głębinach, będąca ulepszoną wersją produkcji wydanej w ramach Xbox Indie Games w 2012 roku.

Akcji | FPP | survival | pod wodą | indie | kooperacja

Shark Attack Deathmatch 2 Premiera PC

wczesny dostęp

28czerwca2015

26lipca2019

Steam

26lipca2019

Gry podobne do Shark Attack Deathmatch 2

Depth

Hungry Shark Evolution

Diver: Deep Water Adventures

Shark Attack Deathmatch 2 to wydana na platformie PC sieciowa gra akcji rozgrywająca się w podmorskich głębinach. Produkcja jest ulepszoną i rozbudowaną wersją gry Shark Attack Deathmatch, która zadebiutowała w roku 2012 na konsolach Xbox 360, w ramach programu Xbox Live Indie Games. Za stworzenie obu tytułów odpowiedzialna jest ekipa Lighthouse Games Studio, mająca na swoim koncie sporo pomniejszych produkcji na platformy firmy Microsoft, w tym serię gier akcji z xboksowymi awatarami w rolach głównych (np. Avatar Deathmatch, Avatar Onslaught czy Avatar Cannon).

Mechanika

Ogólne zasady rozgrywki w Shark Attack Deathmatch 2 nie odbiegają w sposób znaczący od reguł większości sieciowych strzelanek. Główną różnicę stanowi jednak fakt, że w produkcji Lighthouse Games Studios przywdziewamy strój nurka i schodzimy pod powierzchnię wody, aby tam rywalizować – bądź to z innymi graczami, bądź z tytułowym rekinem. Osadzenie akcji w takich właśnie realiach w sposób istotny wpływa zaś na samą mechanikę poruszania się, a także dostępny arsenał środków zagłady.

Na potrzeby gry przygotowanych zostało kilka zapierających dech w piersiach, podmorskich map, takich jak podwodne cmentarzysko, zalany przez tsunami Nowy Jork, rosyjska baza łodzi podwodnych, a nawet Atlantyda. Na naszej drodze staje tam kilka wiernie odwzorowanych gatunków drapieżników, np. żarłacz biały, tawrosz piaskowy, żarłacz karaibski, żarłacz tępogłowy, żarłacz czarnopłetwy czy rekin tygrysi. Podobnie jak w większości sieciowych gier akcji, w Shark Attack Deathmatch 2 nie zabrakło także możliwości personalizacji naszej postaci i wyposażania jej w rozmaity osprzęt, taki jak kombinezony, płetwy, gogle, zbiorniki, rurki itp.

Tryby gry

Shark Attack Deathmatch 2 oferuje szeroki wachlarz trybów rozgrywki wieloosobowej, wśród których na czoło wysuwa się klasyczna rywalizacja w trybie deathmatch, przeznaczona dla max. ośmiu graczy. Jej cechą charakterystyczną jest zaś fakt, że podczas zabawy musimy uważać nie tylko na poczynania naszych bezpośrednich rywali, jak i zagrożenie ze strony potężnych morskich drapieżników. Prócz wariantu rywalizacji, gra oferuje również tryb kooperacyjny, w którym głównym przeciwnikiem graczy są właśnie tytułowe rekiny.

Trzecim z trybów rozgrywki jest tzw. Predator Mode, w którym jeden z graczy wciela się w samego rekina, a jego zadaniem jest rozprawić się z płetwonurkami w możliwie krwawy i brutalny sposób. Opcje rozgrywki multiplayer uzupełnia przeznaczony do zabawy w pojedynkę tryb survivalowy.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie PC gra Shark Attack Deathmatch 2 odznacza się niezwykle atrakcyjną oprawą wizualną, dzięki której podczas zabawy możemy cieszyć oczy malowniczymi podmorskimi krajobrazami. W porównaniu z jej poprzedniczką z konsoli Xbox 360 produkcja pod względem technicznym stanowi krok do przodu, jako że została dostosowana do znacznie większych możliwości współczesnych pecetów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Shark Attack Deathmatch 2 cena w dniu premiery: 17,99 PLN

Wymagania wiekowe Shark Attack Deathmatch 2: 18+

Shark Attack Deathmatch 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Dual Core 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 7690M XT lub lepsza
  • 2.5 GB HDD
  • Windows 7