Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS5PCSwitch3DSXONEWiiU
Okładka Shantae and the Pirate's Curse (PS5)
OkładkaShantae and the Pirate's Curse (PS5)

Shantae and the Pirate's Curse

Shantae and the Pirate's Curse to dostępna na pecety platformówka 2D. Podczas zabawy gracz przemierza obszerne poziomy, rozwiązuje zagadki, pokonuje przeszkody oraz walczy z przeciwnikami.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki | piraci | 2D

Shantae and the Pirate's Curse Premiera

23paź2014

3DS

25gru2014

WiiU

23kwi2015

PC

16mar2016

XONE

20mar2018

Switch

mar2022

PS5

Gry podobne do Shantae and the Pirate's Curse

Oddworld: Soulstorm

Unbound: Worlds Apart

Bard's Gold

Shantae and the Pirate's Curse to wydana na platformie PC, 3DS itd. dwuwymiarowa gra platformowa, stanowiąca trzecią odsłonę cyklu rozwijanego od 2002 roku przez kalifornijskie studio WayForward. Produkcja zadebiutowała początkowo wyłącznie na przenośnych i stacjonarnych konsolach firmy Nintendo, ale w kolejnych latach doczekała się także konwersji na popularne pecety oraz Xboksa One.

Fabuła

Akcja toczy się po wydarzeniach znanych z Shantae: Risky's Revenge, ale znajomość tej gry nie jest potrzebna do zrozumienia fabuły. Podczas zabawy ponownie wcielamy się w tytułową postać kobiety-dżina. Po walce z ucieleśnieniem własnych mocy, utraciła ona wszystkie magiczne zdolności i powoli przyzwyczaja się do życia jako zwykła śmiertelniczka. Pewnego dnia odnajduje ją jednak jej dawna rywalka – piratka Risky Boots informując Shantae, że kraina Sequin padła ofiarą potężnej klątwy, mającej przygotować grunt pod powrót Mistrza Korsarzy. Potwór ten rzekomo wchłonął moc wszystkich dżinów i jeśli nikt go nie powstrzyma, to bez wątpienia doprowadzi do zagłady świata. Bohaterka, choć pozbawiona swoich nadnaturalnych zdolności, decyduje się pomóc Risky Boots w pokrzyżowaniu niecnych planów łotra.

Mechanika

Shantae and the Pirate's Curse to klasyczna platformówka 2D, w której eksplorujemy sporych rozmiarów mapy, zbieramy przedmioty, omijamy pułapki oraz walczymy z rozmaitymi wrogami. W porównaniu z wcześniejszymi częściami cyklu, gra oferuje jednak znacznie większe i bardziej nieliniowe poziomy, a w nawigacji po nich pomaga nam mapa. Ponieważ nasza bohaterka nie posiada już znanych z poprzednich odsłon serii magicznych mocy, w toku rozgrywki musi ona szukać różnorodnych pirackich gadżetów, takich jak pistolety, szable czy armaty. Co ciekawe, gromadzonych przedmiotów nie wykorzystujemy jednak wyłącznie w walce i tak np. pistolet może posłużyć nam także do przełączania odległych dźwigni. Ponadto w miarę postępów zabawy ekwipunek ów da się dodatkowo ulepszać, zwiększając w ten sposób jego skuteczność.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy, wydana na platformie PC, 3DS itd. gra Shantae and the Pirate's Curse nawiązuje do obu poprzednich części serii. Grafika gry wykonana została w całości w 2D, a autorzy postawili na lekko „pikselowatą” stylistykę retro, dzięki której całość przypomina klasyczne produkcje z 32-bitowych konsol.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Shantae and the Pirate's Curse

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Shantae and the Pirate's Curse Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Intel Core 2 Duo 2.1 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512MB GeForce 9600 GT lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows Vista/7
PC
3DS
WiiU
XONE
Switch
PS5