Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Shady Knight (PC)
OkładkaShady Knight (PC)

Shady Knight PC

Shady Knight jest grą akcji w konwencji fantasy, w której zastosowano widok pierwszoosobowy. Tytuł pozwala wcielić się w rycerza walczącego z potworami i kładzie nacisk na widowiskowość wykonywanych akcji. Produkcja została opracowana przez dewelopera Alexeya ‘cptnsighta’.

Akcji | FPP | fantasy | indie | slasher

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shady Knight Premiera PC

2022

Steam

2022

producent: Alexey ‘cptnsight’ wydawca: Alexey ‘cptnsight’

Angielskie napisyAngielskie napisy

Shady Knight to pierwszoosobowa gra akcji w klimatach fantasy, w której wcielamy się w rycerza walczącego z wrogami z wykorzystaniem różnorakiej broni. Produkcja przypomina połączenie pomysłów znanych z takich tytułów, jak Dark Messiah of Might and Magic czy Ghostrunner. Za jej opracowanie i wydanie odpowiada niezależny deweloper Alexey ‘cptnsight’.

Mechanika

W Shady Knight na świat gry patrzymy z perspektywy pierwszoosobowej. Rozgrywka polega na eksplorowaniu lokacji i toczeniu walk z napotkanymi tam przeciwnikami. Bohater, którym sterujemy, charakteryzuje się bardzo dużą zręcznością i szybkością – wykonujemy przeróżne akrobacje, odbijamy się od ścian oraz obiektów, by unikać ataków i zadawać przeciwnikom ciosy z zaskoczenia.

Grając możemy korzystać z różnego rodzaju uzbrojenia, takiego jak miecze czy łuki. Mamy też możliwość kopania wrogów oraz ciskania w nich znalezionymi rzeczami (np. beczkami czy własnym orężem). Za wszystkich pokonanych przeciwników otrzymujemy punkty, przy czym jest ich tym więcej, im bardziej widowiskowa była dana akcja.

Tryby gry

W Shady Knight możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest tryb dla pojedynczego gracza, w którym eksplorujemy kilka wież o odmiennej wysokości.

Kwestie techniczne

Shady Knight posiada trójwymiarową oprawę graficzna. Grafika jest uproszczona, ale prezentuje się całkiem przyzwoicie. Jest to w głównej mierze charakterystycznego stylu, który może budzić skojarzenia z filmem animowanym lub komiksem, a także ciekawych, widowiskowych animacji ataków i śmierci wrogów.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 3.3 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Shady Knight: 16+

Shady Knight Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 1050 lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10 64-bit