Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS5XSX
Okładka Shadow of Conspiracy: Section 2 (PC)
OkładkaShadow of Conspiracy: Section 2 (PC)

Shadow of Conspiracy: Section 2

Gra RPG akcji z elementami strzelanki i skradanki, utrzymana w konwencji detektywistycznego thrillera science fiction. W Shadow of Conspiracy: Section 2 trafiamy do futurystycznego Berlina, a naszym zadaniem jest rozwikłanie zagadki morderstwa szefa policji.

RPG | FPP | TPP | cyberpunk | science fiction | detektywistyczne | indie | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shadow of Conspiracy: Section 2 Premiera

2023

PC PS5 XSX

Gry podobne do Shadow of Conspiracy: Section 2

Cyberpunk 2077

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Deus Ex: Bunt Ludzkości

Shadow of Conspiracy: Section 2 jest utrzymaną w konwencji detektywistycznego thrillera science fiction grą RPG akcji, wzbogaconą o elementy charakterystyczne dla strzelanek i skradanek. Tytuł, dla którego źródłem inspiracji były między innymi takie dzieła, jak filmy Łowca Androidów i Ghost in the Shell oraz gry The Last of Us i Metal Gear Solid, został opracowany przez niezależny niemiecki zespół Elysium Game Studio.

Fabuła

Shadow of Conspiracy: Section 2 zabiera nas w podróż w przyszłość, do Berlina z 2087 roku. Podczas zabawy wcielamy się w Nolana – stróża prawa o niejasnej przeszłości, którego zadaniem jest odnalezienie zaginionej dziewczyny stanowiącej klucz do rozwikłania zagadki morderstwa szefa policji. Po drodze protagonista odkrywa tytułowy spisek, przez co wplątuje się w intrygę znacznie większego kalibru.

Mechanika

W Shadow of Conspiracy: Section 2 akcję możemy obserwować z perspektywy pierwszej (FPP) lub trzeciej (TPP) osoby. Produkcja oddaje nam do dyspozycji otwarty świat. Składa się na niego futurystyczny Berlin i jego zdewastowana okolica, od której miasto jest oddzielone wysokimi murami. Przemieszczamy się po nim na piechotę lub za kierownicą latającego samochodu.

Podczas zabawy realizujemy zadania popychające do przodu fabułę, a także wykonujemy rozmaite misje poboczne. Musimy przy tym uważać, z kim się zadajemy, bo nie dość że w Berlinie przyszłości rządzi korupcja, to jeszcze roi się w nim od wyrzutków społeczeństwa. Po drodze często napotykamy przeciwników, których możemy eliminować w otwartej walce, robiąc użytek z szerokiego wachlarza broni białej, lub po cichu, przekradając się za ich plecami i zabijając z zaskoczenia.

W miarę postępów rozwijamy bohatera i zdobywamy umiejętności, które pozwalają nam dostosować go do naszego stylu gry. Poza tym nasz potencjał bojowy rośnie dzięki coraz potężniejszemu arsenałowi.

Kwestie techniczne

Shadow of Conspiracy: Section 2 działa w oparciu o silnik Unreal Engine 5. Produkcja może się pochwalić oprawą graficzną najwyższej jakości. Ponadto tytuł wykorzystuje technologię Metahuman, umożliwiającą tworzenie niemal fotorealistycznych postaci.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Shadow of Conspiracy: Section 2: 18+

PC
PS5
XSX