Seria gier Shining
Ewolucja serii Shining
2007
Shining Force EXA
2005
Shining Tears

Shining Force EXA
18 stycznia 2007
RPG, jRPG, Singleplayer, Tytuły ekskluzywne PlayStation.
Shining Force EXA jest kolejną pozycją z serii dalekowschodnich gier, łączących elementy gatunku cRPG i taktyki. Cykl ten zapoczątkowano w 1992 roku na 16-bitowej platformie Mega Drive, ale wraz z rozwojem techniki przeniesiono go na konsolę PlayStation 2. SFE jest trzecią odsłoną sagi, dedykowaną tej maszynie ze stajni Sony.

Shining Force Neo
20 października 2005
RPG, jRPG, Singleplayer, Tytuły ekskluzywne PlayStation.
Shining Force Neo opowiada historię nastoletniego rycerza imieniem Max, który przygotowując się do roli elitarnego wojownika, ostatnie dwa lata spędził na wyczerpujących ćwiczeniach. Niestety sielanka nie trwa wiecznie. Jak grom z jasnego nieba, pojawiły się potężne siły zła opanowując całą pobliską okolicę. Po pierwszej zwycięskiej walce, Max został oddelegowany przez swojego mistrza do rodzinnego miasta Greensleeves, co ma być początkiem jego drogi do chwały.

Shining Tears
30 marca 2005
RPG, Multiplayer, Podzielony/wspólny ekran, RPG akcji, Singleplayer, Tytuły ekskluzywne PlayStation.
„Shining Tears” jest produkcją umieszczoną w świecie „Shining Force”, jednak zamiast trybu turowego, oferuje rozgrywkę w czasie rzeczywistym. Dzięki temu gra nabrała bardziej dynamicznego charakteru i przypomina w dużej mierze zręcznościówki hack’n’slash.