Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Sengoku Basara Collection HD (PS3)

Sengoku Basara Collection HD PS3

Zestaw trzech odświeżonych odsłon serii Sengoku Basara, które zostały pierwotnie wydane na konsolach PlayStation 2 i Wii. Oprawa graficzna tytułów został znacząco poprawiona względem oryginałów, wzbogacono je również o dodatkowe opcje i obsługę trofeów.

Akcji | TPP | reedycje/remastery/remaki | samuraje | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Sengoku Basara Collection HD (PS3)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

japońskajapońska

data premiery gry w wersji PS3:

30sierpnia2012

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sengoku Basara Collection HD jest kompilacją trzech pierwszych odsłon serii Sengoku Basara, które zostały przystosowane do działania w wysokich rozdzielczościach na PlayStation 3. Cykl został stworzony przez japońska firmę Capcom. W kolekcji znajdziemy gry Sengoku Basara (PlayStation 2, 2005), Sengoku Basara 2 (PlayStation 2, 2006) oraz Sengoku Basara 2 Heroes (Wii, 2007). Jedynie pierwsza część została wydana na Zachodzie, pod zmienionym tytułem Devil Kings. W wersji tej została jednak mocno zmodyfikowana i odrzuciła wiele istotnych dla serii elementów, przenosząc akcję do świata fantasy oraz łącząc ją z serią Devil May Cry.

Fabuła tytułów została luźno oparta na historii Japonii, a konkretnie na trwającym ponad 100 lat okresie Sengoku, w którym o dominacje nad krajem walczyło ze sobą wielu władców feudalnych. Bohaterami tytułu są realnie żyjące postacie, odgrywające kluczowe role w przebiegu wojny domowej. Ich wygląd oraz cechy charakteru padły jednakże ofiarą ogromnej fantazji twórców. Scenariusz wszystkich gier pełen jest więc komiksowej i przerysowanej akcji oraz ocierających się o parodię wydarzeń, które są charakterystyczne dla produkcji z Kraju Kwitnącej Wiśni. Warto dodać, że Sengoku Basara cieszy się ogromną popularnością w swojej ojczyźnie, zwłaszcza wśród żeńskiej części odbiorców, głównie za sprawą prawie wyłącznie męskiej obsady. Przez lata gry doczekały się adaptacji w postaci komiksów, filmów pełnometrażowych, serialu animowanego, a także przedstawień teatralnych i musicalowych.

Model rozgrywki Sengoku Basara jest wierną kopią tego, który znajdziemy we wszystkich grach z cyklu Dynasty Warriors, stworzonego przez firmę Koei. Mamy więc do czynienia z bitewną grą akcji, z perspektywy trzeciej osoby. W czasie zabawy możemy sterować jednym z wielu wojowników, dysponujących określoną bronią i zasobem ruchów. Przemierzamy duże lokacje, w których na naszej drodze stają jednorazowo dziesiątki identycznych wrogów. Pojedynki z nimi przerywane są cut-scenami, dzięki którym poznajemy fabułę oraz walkami z bossami. Kolekcja nie wprowadza żadnych nowych elementów do tego prostego schematu. Zmianom uległa jednak oprawa graficzna. Poprawiono modele postaci oraz tekstury i niektóre animacje. Twórcy wprowadzili również obsługę trofeów, która ucieszy amatorów wirtualnych osiągnięć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Sengoku Basara Collection HD

Wymagania wiekowe Sengoku Basara Collection HD

odpowiednia dla każdego wieku