Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeANDPCiOS
Okładka Sea Hero Quest (AND)

Sea Hero Quest

Korzystająca z technologii rzeczywistości wirtualnej, nietypowa gra, w której żeglujemy po pełnym przygód i atrakcji morzu. Produkcja powstała, by wspierać naukowców w walce z demencją – jej celem jest badanie sposobów nawigacji u ludzi.

Symulacje | FPP | zagraj za darmo | eksperymentalne/artystyczne | eksploracyjne | rzeczywistość wirtualna

Okładka Sea Hero Quest (AND)

producent: Glitchers

wydawca: Glitchers

Strona oficjalna

data premiery gry:

3maj2016

AND iOS

20gru2017

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

W grze Sea Hero Quest VR na platformie PC, AND i iOS wcielamy się w żeglarza pływającego po morzu. Produkcja powstała jako narzędzie do badania tego, jak ludzie nawigują w środowisku, po którym się poruszają. Celem jej powstania jest wspieranie nauki w walce z demencją – dane są gromadzone anonimowo i przechowywane na bezpiecznym serwerze. Za opracowanie tego projektu odpowiada studio Glitchers (we współpracy z firmą Deutsche Telekom), a także naukowcy z University College w Londynie i Uniwersytetu Wschodniej Anglii.

Mechanika

Wydana na PC, AND i iOS gra Sea Hero Quest VR nie jest zbyt skomplikowana – polega na eksplorowaniu trójwymiarowego, morskiego środowiska, obserwowanego z perspektywy pierwszej osoby. W czasie zabawy korzystamy z mapy i aparatu fotograficznego, starając się zrobić zdjęcia żyjącym w okolicy, fantastycznym stworzeniom.

Tryby gry

Gra Sea Hero Quest VR posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Sea Hero Quest VR w wersji na PC, AND i iOS charakteryzuje się prostą, trójwymiarową oprawą graficzną. Gra nie sili się na realizm, stawiając na kolorowy styl artystyczny, przywodzący na myśl film animowany dla dzieci. Wersje na PC oraz urządzenia z systemem Android wspierają technologię rzeczywistości wirtualnej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Sea Hero Quest

Wymagania wiekowe Sea Hero Quest

odpowiednia dla każdego wieku

Gra Sea Hero Quest pomaga walczyć z Alzheimerem
Gra Sea Hero Quest pomaga walczyć z Alzheimerem

wiadomość28 kwietnia 2019

Opublikowane niedawno wyniki badań pokazują, że gra Sea Hero Quest VR studia Glitchers skutecznie pomaga w wykrywaniu osób zagrożonych chorobą Alzheimera oraz innymi formami demencji.

AND
PC
iOS