Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Savage: The Shard of Gosen (PC)

Savage: The Shard of Gosen PC

Platformówka z elementami RPG, inspirowana grą Zelda II. Podczas zabawy gracz eksploruje ponurą krainę fantasy, wypełnia zadania, rozwija postać, rozwiązuje zagadki oraz ściera się z wrogami za pomocą rozbudowanego systemu walki.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki | elementy RPG | 2D | indie

PC Windows
Okładka Savage: The Shard of Gosen (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

30sierpnia2019

wczesny dostęp

luty2020

luty2020

Steam

Savage: The Shard of Gosen to wydana na platformę PC dwuwymiarowa platformówka wzbogacona elementami przygodowymi. Projekt opracowało studio Planet Tobor.

Fabuła

Gra przenosi nas do ponurego świata fantasy znanego jako Lor. Wcielamy się w potężnego barbarzyńcę, który podejmuje się zadania powstrzymania watażki imieniem Aben Bael. Dowódca ten chce zasiąść na tronie podupadłego imperium Argeshii. Aby zrealizować ten cel próbuje znaleźć sposób na wskrzeszenie prastarego bóstwa, które ma mu zapewnić potęgę potrzebną do przejęcia kontroli nad krajem i przywrócenia mu jego dawnej świetności.

Mechanika

Wydane na platformę PC Savage: The Shard of Gosen to przygodowa gra akcji łącząca elementy wielu gatunków. Świat ma otwartą strukturę i produkcja pozwala na swobodną eksplorację mapy krainy w trzech wymiarach. Natomiast po dotarciu do wszystkich ważnych lokacji zostajemy przeniesieni w tryb wzorowany na dwuwymiarowych platformówkach

Autorzy przygotowali rozbudowaną mechanikę rozgrywki. Walka jest trudna i wymaga blokowania ciosów tarczą, wykorzystywania terenu do zapewnienia sobie przewagi oraz dobrego wyczucia czasu, pozwalającego znajdować wyłomy w defensywie wrogów.

Gracze mogą konstruować przedmioty dzięki mechanice craftingu, ulepszać ekwipunek oraz uczyć bohatera nowych umiejętności. Podczas zabawy nie zabrakło również zagadek oraz starć z potężnymi bossami. Zabawę urozmaica system dialogowy oraz cykl dnia i nocy, wpływający na dostępne zadania oraz napotykane potwory.

Kwestie techniczne

Savage: The Shard of Gosen wykonano w pełnej dużych pikseli stylistyce retro, wzorowanej na produkcjach z 16-bitowych konsol.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 64,99 PLN

Wymagania wiekowe Savage: The Shard of Gosen

16+

Wymagania sprzętowe Savage: The Shard of Gosen

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Pentium 4 2.5 GHz, 896 MB RAM, karta grafiki 128 MB GeForce 6200 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows 7

Savage: The Shard of Gosen spróbuje odtworzyć i ulepszyć mechanikę Zeldy II
Savage: The Shard of Gosen spróbuje odtworzyć i ulepszyć mechanikę Zeldy II

wiadomość30 kwietnia 2017

Studio Planet Tobor pracuje nad projektem Savage: The Shard of Gosen. Będzie to przygodowa gra akcji, zrealizowana w formie platformówki, która spróbuje połączyć najlepsze pomysły z kontrowersyjnego Zelda II: The Adventure of Link z klimatem Conana Barbarzyńcy.