Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka Santa Claus Jr. Advance (GBA)
OkładkaSanta Claus Jr. Advance (GBA)

Santa Claus Jr. Advance GBA

Santa Claus Jr. Advance to gra zręcznościowa, która należy do silnie reprezentowanej na konsolach Game Boy Advance rodziny platformówek.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Santa Claus Jr. Advance Premiera GBA

1listopada2002

producent: NEON Software wydawca: JoWooD Entertainment AG

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Jak co roku w Boże Narodzenie, mały Nick cierpliwie oczekiwał wizyty Świętego Mikołaja. Gdy poczciwy starzec w czerwonym kubraczku pojawił się w jego domu, chłopiec przeżył niemiłą niespodziankę. Okazało się, że zła i przebiegła wiedźma ukradła wszystkie prezenty, a następnie rzuciła zaklęcie, które spowodowało, że zabawki ożyły i stały się groźne dla dzieci. Wystraszone maluchy skryły się przed niebezpieczeństwem i teraz Święty Mikołaj ma problem z ich odnalezieniem. Ktoś musi mu w tym zadaniu pomóc. Jak już się zapewne domyślasz, będzie to Nick, w którego rolę wcielisz się Ty, graczu.

Santa Claus Jr. Advance to gra zręcznościowa, która należy do silnie reprezentowanej na konsolach Game Boy Advance rodziny platformówek. Na pierwszy rzut oka program nie różni się od innych przedstawicieli gatunku. Nick potrafi skakać, schylać się, biec, wspinać się po drabinach i łańcuchach, a także eksterminować potwory uderzając je w głowę. Różnice pojawiają się dopiero wtedy, gdy odnajdziemy niebieskie skrzynki z gwiazdkami, pozwalającymi skorzystać z magicznych zdolności towarzyszącej nam przez całą drogę wróżki. Tutaj autorzy gry wykazali się sporą inwencją. Rzucając zaklęcia możemy podreperować energię życiową, skakać znacznie wyżej niż pozwalają na to umiejętności chłopca, czy też zamrażać widoczne na ekranie stwory, dzięki czemu stają się one łatwiejsze do zabicia. Każdy czar kosztuje określoną liczbę gwiazdek, dlatego należy bardzo umiejętnie zarządzać dostępnym arsenałem, nie marnując „amunicji” na próżno. Oprócz zaklęć dostępne są także inne bonusy, które odnajdziemy w trakcie wędrówki. Tarcza zapewni chwilową nieśmiertelność, skrzydła umożliwią wzniesienie się w powietrze, a śnieżki posłużą jako pociski do walki z wrogiem na odległość.

Rozgrywka podzielona jest na kilkanaście etapów, które przeprowadzą nas przez różne krainy, m.in. śnieżne stoki czy skąpaną w mroku kopalnię. Aby ukończyć dany poziom, musimy dotrzeć do wyjścia. W trakcie wędrówki należy też odszukać dzieci, którym Nick przy bezpośrednim kontakcie wręczy prezent. Program ocenia nasze starania w próbie ratowania maluchów i na tej podstawie oblicza zdobyte punkty.

Gra oferuje kolorową i bardzo ładną oprawę wizualną, z doskonale dopracowanymi postaciami głównego bohatera oraz jego przeciwników.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Santa Claus Jr. Advance: Odpowiednia dla każdego wieku.