Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Samurai Western (PS2)

Samurai Western PS2

Trzecia odsłona Way of the Samurai przenosi gracza do XIX wieku, wprost na odległe i niebezpieczne tereny amerykańskiego Dzikiego Zachodu.

Akcji | TPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Samurai Western (PS2)

producent: Acquire

wydawca: Atlus

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

7czerwca2005

Trzecia odsłona Way of the Samurai przenosi gracza do XIX wieku, wprost na odległe i niebezpieczne tereny amerykańskiego Dzikiego Zachodu. Główny bohater, Goujirou Kirysu, pochodzący z wojowniczego rodu samurajów, wyrusza do zachodnich Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu swego brata. Niejako przy okazji zamierza udowodnić zarozumiałym bandziorom i maniakalnym tubylcom wyższość tradycyjnej, japońskiej katany nad prostackim rewolwerem i barbarzyńskim rynsztunkiem czerwonoskórych.

Świat gry po brzegi wypełniony jest wszelkimi motywami, które bardzo dobrze znamy z westernów. Chociaż epoka pionierów i Gorączek Złota jest już za nami, zaś kolej transkontynentalna pracuje pełną parą, przybysz z dalekiego orientu z pewnością nie będzie narzekał na brak zajęcia. Przybywając do niewielkiej, mocno zaniedbanej mieściny, dzierżąc wierne, samurajskie ostrze, gotowy jest przywrócić sprawiedliwość na legendarnym Dzikim Zachodzie, zaś to, czy mu się powiedzie, zależy tylko od gracza.

Aby osiągnąć sukces, musimy wykazać się ponadprzeciętną zręcznością i sprawnym refleksem, gdyż Samurai Western to przede wszystkim gra akcji. Twórcy przygotowali 16 misji, których wypełnienie wymaga wprawnego i skutecznego posługiwania się dostępnym w grze ekwipunkiem. Tego ostatniego z pewnością nie brakuje – kolejne postępy gracza są systematycznie nagradzane odblokowaniem m.in. nowych rodzajów broni (łącznie 20 różnych egzemplarzy), przydatnych akcesoriów (około 70 sztuk) czy dodatkowych, grywalnych postaci (w sumie 25). Co więcej, sami decydujemy jakim stylem walki będzie posługiwał się nasz wirtualny kensai – do wybory 10 różnych postaw bojowych, charakteryzujących się odmiennymi atakami i specjalnymi mocami.

W nierównej walce ze śmiertelną i bajecznie prostą w obsłudze bronią palną wspiera nas nadludzka zdolność, tzw. Zmysł Bushido (Bushido Sense). Pozwala on naszemu samurajowi na unikanie pocisków, znacznie zwiększając szanse na przeżycie podczas potyczek z amerykańskimi rewolwerowcami. Jeśli jednak ci ostatni pociągają nas bardziej, aniżeli japoński miecznik, możemy wcielić się także w strzelca wyborowego – dzięki unikalnemu trybowi gry dla dwóch graczy, który pozwala na stworzenie niezwykle egzotycznego i oryginalnego duetu – kowboja i samuraja. Specjalna atrakcja czeka na prawdziwych mistrzów miecza – w trybie Master Mode najbardziej doświadczeni i elitarni wojownicy mogą popisać się połączeniami i kombami złożonymi z nawet stu uderzeń!

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI Samurai Western

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Samurai Western

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci