Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Samurai Warriors: Xtreme Legends (PS2)

Samurai Warriors: Xtreme Legends PS2

Xtreme Legends to specjalna edycja chodzonej bijatyki Samurai Warriors, która stanowi zarazem wariację jak i rozszerzenie wszystkiego, co zostało przedstawione graczom w podstawowej wersji tej produkcji.

Akcji | TPP | samuraje | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Samurai Warriors: Xtreme Legends (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

9listopada2004

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Xtreme Legends to specjalna edycja chodzonej bijatyki Samurai Warriors, która stanowi zarazem wariację jak i rozszerzenie wszystkiego, co zostało przedstawione graczom w podstawowej wersji tej produkcji.

Głównym elementem zabawy są tutaj wielcy wojownicy z historii feudalnej Japonii, którzy biorą bezpośredni udział w gigantycznych bitwach. Na drodze do zwycięstwa muszą oni pokonać setki przeciwników. Potężni herosi doprowadzili, bowiem do upadku państwa zarządzanego silną ręką shoguna Ashikagi. Teraz, gdy dawne sojusze zawiodły każdy z nich na własną rękę chce zjednoczenia rozbitego na mniejsze części kraju i zdobycia władzy tylko dla siebie. Z lokalnych konfliktów wyrosła wojna, a teren działań zbrojnych objął całą wyspę. Legendarny wojownik Sanada Yukimura, wędrujący po kraju wraz z oddziałem nie mniej słynnych samurajów i ninja zamierza skorzystać z nadarzającej się okazji do objęcia rządów nad państwem i zakończenia odwiecznych sporów. Gracz może wcielić się właśnie w jego postać lub któregoś ze śmiałków z jego drużyny. Każdy z bohaterów to inne zadania oraz odmienne zakończenie przygody.

W scenariuszach piętnastu już wcześniej dostępnych wojowników wprowadzono zmiany w ich charakterystykach, przygodach oraz zakończeniach gry. Ponadto do osiemnastu już wcześniej dostępnych pól bitewnych dołączono nową mapę prezentującą słynną bitwę Komaki-Nagakute. Użytkownicy mogą także spróbować swoich sił w rozszerzeniu znanych wcześniej przygód. W tym celu można wcielić się w jedną z czterech nowych postaci posiadających własne historie i różnych zakończenia fabuły. Są to: lojalny samuraj Tadakatsu Honda, wojownicza księżniczka Inahime, charyzmatyczny przywódca Hideyoshi Hashiba oraz potężny wojownika Yoshimoto Imagawa.

Twórcy gry postanowili poddać zmianom również inne elementy rozgrywki. W trybie Vs. Mode znalazły się trzy nowe poziomy. Do opcji Survival Mode natomiast wprowadzono jeden nowy etap oraz dwa dodatkowe poziomy trudności. Podczas walk natomiast możemy obsługiwać się nowymi broniami szóstego poziomu oraz możemy ulepszać znanych już przedmiotów i zdolności dla wszystkich dziewiętnastu postaci. Xtreme Legends to także nowe drogi do rozwoju postaci. Nawet doświadczeni gracze mogą mieć problemy z wykonaniem nowych wyzwań. Dodatkowo dołączono specjalną encyklopedię w której znajdują się autentyczne informacje o znajdujących się w grze bitwach i wojownikach z okresu feudalnej Japonii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Gry podobne do Samurai Warriors: Xtreme Legends

Wymagania wiekowe Samurai Warriors: Xtreme Legends

12+

Wymagania sprzętowe Samurai Warriors: Xtreme Legends

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Crossover Dynasty Warriors i Samurai Warriors zapowiedziany na jesień
Crossover Dynasty Warriors i Samurai Warriors zapowiedziany na jesień

wiadomość21 czerwca 2007

Do tej pory miłośnicy wydawanych przez KOEI slasherów lubujący się w historycznych klimatach mogli wybierać pomiędzy dwiema seriami: osadzoną w dawnych Chinach Dynasty Warriors oraz oddającą realia feudalnej Japonii Samurai Warriors. Tym razem wydawca przygotował dla nich prawdziwą niespodziankę, grę Warriors Orochi, będącą crossoverem obu wspomnianych pozycji.

Pierwsze screeny z Samurai Warriors 2 w wersji na Xboxa 360
Pierwsze screeny z Samurai Warriors 2 w wersji na Xboxa 360

wiadomość3 lipca 2006

Microsoft nie poddaje się w walce o japoński rynek. Kilka dni temu informowaliśmy Was o nowej grze z samurajami w roli głównej zmierzającej na Xboxa 360, czyli Kengo Zero, dziś prezentujemy pierwsze screeny z podobnej pozycji, zatytułowanej Samurai Warriors 2.

Samurai Warriors 2 nie będzie domeną PS2

wiadomość26 kwietnia 2006

O ile popularna seria Dynasty Warriors łączy strategię i bijatykę w kontekście historii Chin, to zapoczątkowany przed dwoma laty cykl Samurai Warriors czyni to samo w realiach japońskich. Jak na razie korporacja Koei wydała trzy gry spod tego ostatniego znaku i teraz szykuje się do wprowadzenia na rynek czwartej. Właśnie postanowiono rozszerzyć listę docelowych platform sprzętowych.

Samurai Warriors w wersji na konsolę PSP
Samurai Warriors w wersji na konsolę PSP

wiadomość16 września 2005

Wśród wydawców, którzy na trwających właśnie targach Tokyo Game Show pokażą nowe gry na konsolę PSP, znalazł się również koncern Koei. Miłośnicy efektownych walk i argumentacji wyłącznie przy użyciu broni już w grudniu bieżącego roku otrzymają od tego wydawcy grę Samurai Warriors w wersji na w/w konsolkę.

Trzy nowości od Koei trafią również do nas
Trzy nowości od Koei trafią również do nas

wiadomość23 października 2004

Korporacja Koei poinformowała, że również w Europie wyda swoje kolejne gry na platformę Sony PlayStation 2. Mowa o takich tytułach: La Pucelle: Tactics, Phantom Brave oraz Samurai Warriors: Xtreme Legends.