Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Samurai Warriors: Xtreme Legends (PS2)
OkładkaSamurai Warriors: Xtreme Legends (PS2)

Samurai Warriors: Xtreme Legends PS2

Xtreme Legends to specjalna edycja chodzonej bijatyki Samurai Warriors, która stanowi zarazem wariację jak i rozszerzenie wszystkiego, co zostało przedstawione graczom w podstawowej wersji tej produkcji.

Akcji | TPP | samuraje | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Samurai Warriors: Xtreme Legends Premiera PS2

9listopada2004

producent: Omega Force wydawca: Koei Tecmo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Samurai Warriors: Xtreme Legends

Grand Theft Auto: San Andreas

The Warriors

Dynasty Warriors 4

Xtreme Legends to specjalna edycja chodzonej bijatyki Samurai Warriors, która stanowi zarazem wariację jak i rozszerzenie wszystkiego, co zostało przedstawione graczom w podstawowej wersji tej produkcji.

Głównym elementem zabawy są tutaj wielcy wojownicy z historii feudalnej Japonii, którzy biorą bezpośredni udział w gigantycznych bitwach. Na drodze do zwycięstwa muszą oni pokonać setki przeciwników. Potężni herosi doprowadzili, bowiem do upadku państwa zarządzanego silną ręką shoguna Ashikagi. Teraz, gdy dawne sojusze zawiodły każdy z nich na własną rękę chce zjednoczenia rozbitego na mniejsze części kraju i zdobycia władzy tylko dla siebie. Z lokalnych konfliktów wyrosła wojna, a teren działań zbrojnych objął całą wyspę. Legendarny wojownik Sanada Yukimura, wędrujący po kraju wraz z oddziałem nie mniej słynnych samurajów i ninja zamierza skorzystać z nadarzającej się okazji do objęcia rządów nad państwem i zakończenia odwiecznych sporów. Gracz może wcielić się właśnie w jego postać lub któregoś ze śmiałków z jego drużyny. Każdy z bohaterów to inne zadania oraz odmienne zakończenie przygody.

W scenariuszach piętnastu już wcześniej dostępnych wojowników wprowadzono zmiany w ich charakterystykach, przygodach oraz zakończeniach gry. Ponadto do osiemnastu już wcześniej dostępnych pól bitewnych dołączono nową mapę prezentującą słynną bitwę Komaki-Nagakute. Użytkownicy mogą także spróbować swoich sił w rozszerzeniu znanych wcześniej przygód. W tym celu można wcielić się w jedną z czterech nowych postaci posiadających własne historie i różnych zakończenia fabuły. Są to: lojalny samuraj Tadakatsu Honda, wojownicza księżniczka Inahime, charyzmatyczny przywódca Hideyoshi Hashiba oraz potężny wojownika Yoshimoto Imagawa.

Twórcy gry postanowili poddać zmianom również inne elementy rozgrywki. W trybie Vs. Mode znalazły się trzy nowe poziomy. Do opcji Survival Mode natomiast wprowadzono jeden nowy etap oraz dwa dodatkowe poziomy trudności. Podczas walk natomiast możemy obsługiwać się nowymi broniami szóstego poziomu oraz możemy ulepszać znanych już przedmiotów i zdolności dla wszystkich dziewiętnastu postaci. Xtreme Legends to także nowe drogi do rozwoju postaci. Nawet doświadczeni gracze mogą mieć problemy z wykonaniem nowych wyzwań. Dodatkowo dołączono specjalną encyklopedię w której znajdują się autentyczne informacje o znajdujących się w grze bitwach i wojownikach z okresu feudalnej Japonii.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Wymagania wiekowe Samurai Warriors: Xtreme Legends: 12+

Samurai Warriors: Xtreme Legends Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB