Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2X360
Okładka Samurai Warriors 2: Empires (PS2)

Samurai Warriors 2: Empires

Samurai Warriors 2: Empires to sequel tytułu wydanego w 2006 r. Niniejsza pozycja wchodzi w skład popularnego cyklu, traktującego o dalekowschodnich bijatykach. Ponadto doskonale łączy w sobie aspekty walki i akcji z elementami strategicznymi.

Akcji | TPP | samuraje

Okładka Samurai Warriors 2: Empires (PS2)

data premiery gry:

27lut2007

PS2 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Samurai Warriors 2: Empires to sequel tytułu wydanego w 2006 r. Niniejsza pozycja wchodzi w skład popularnego cyklu, traktującego o dalekowschodnich bijatykach. Ponadto doskonale łączy w sobie aspekty walki i akcji z elementami strategicznymi. Gra została zaadresowana do posiadaczy konsol PlayStation 2 i Xbox 360.

Akcja ma miejsce w okresie podziału Japonii na dwadzieścia pięć pogrążonych w niezgodzie państewek. Zadaniem użytkownika jest zaprowadzenie pokoju i zjednoczenie owych samodzielnych jednostek. Aby w pełni zrealizować założenia misji niejednokrotnie należy opracować dokładny plan działania oraz posłużyć się siłą. Przed każdą walką trzeba spotykać się z przedstawicielem strony przeciwnej, celem omówienia kwestii militarnych i politycznych.

Developerzy udostępnili jedenaście zróżnicowanych scenariuszy – pięć z nich tyczy się kwestii zjednoczeniowej, natomiast sześć obejmuje wydarzenia regionalne. Ponadto rozgrywkę oparto o system kart. Pięćdziesiąt z nich zawiera strategie polityczne odnoszące się do historii Japonii, natomiast trzydzieści wykorzystuje się podczas zabawy (np. wynajmowanie wojowników ninja czy organizowanie zasadzek).

Zaimplementowano szerokie spektrum postaci o różnorodnych zdolnościach. Na tym jednak nie koniec – producenci przygotowali moduł, dzięki któremu użytkownik od podstaw tworzy własnego bohatera. W miarę zaliczania kolejnych poziomów protagonista zdobywa nowe umiejętności i rozwija posiadany styl walki. W trakcie potyczek wykorzystuje się tzw. ataki specjalne, pozwalające na zadawanie niezwykle silnych ciosów.

Miłośnikom zabaw wieloosobowych zaproponowano tryb kooperatywy. Poza modułem fabularnym udostępniono również system bijatyk pozbawionych kontekstu. Co więcej autorzy zamieścili też rozbudowany wachlarz informacji na temat historii samurajów, ich unikalnej kultury i stylu walki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Samurai Warriors 2: Empires

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Samurai Warriors 2: Empires

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Crossover Dynasty Warriors i Samurai Warriors zapowiedziany na jesień
Crossover Dynasty Warriors i Samurai Warriors zapowiedziany na jesień

wiadomość21 czerwca 2007

Do tej pory miłośnicy wydawanych przez KOEI slasherów lubujący się w historycznych klimatach mogli wybierać pomiędzy dwiema seriami: osadzoną w dawnych Chinach Dynasty Warriors oraz oddającą realia feudalnej Japonii Samurai Warriors. Tym razem wydawca przygotował dla nich prawdziwą niespodziankę, grę Warriors Orochi, będącą crossoverem obu wspomnianych pozycji.

Światowa premiera gry Samurai Warriors 2: Empires
Światowa premiera gry Samurai Warriors 2: Empires

wiadomość1 marca 2007

Przedstawiciele firmy KOEI oświadczyli, że właśnie do sprzedaży na terenie Ameryki Północnej trafiła najnowsza gra studia Omega Force o nazwie Samurai Warriors 2: Empires. Produkcję tą można nabyć za kwotę 39,99 dolarów. Europejska premiera najnowszej gry z serii Samurai Warriors przewidziana jest na 16 marca.

Samurai Warriors 2: Empires w złocie
Samurai Warriors 2: Empires w złocie

wiadomość19 lutego 2007

Firma Koei ogłosiła, że zmierzająca na konsole X360 i PS2 gra Samurai Warriors 2: Empires osiągnęła status złoty, a tym samym trafiła do tłoczni. Amerykanie będą mogli w nią zagrać już 28 lutego, Europejczycy na swoją wersję poczekają do 16 września.

Znamy datę premiery Samurai Warriors 2: Empires
Znamy datę premiery Samurai Warriors 2: Empires

wiadomość23 stycznia 2007

Japoński koncern Koei ujawnił dzisiaj kilka informacji na temat europejskiej premiery wydawanej przez siebie gry akcji. Spośród podanych wiadomości najważniejszy jest fakt, że kolejna odsłona cieszącego się umiarkowaną popularnością mordobicia ze studia Omega Force ukaże się na Starym Kontynencie w połowie marca.

Samurai Warriors 2 Empires od korporacji Koei

wiadomość9 grudnia 2006

Już 27 lutego na północnoamerykańskich półkach sklepowych pojawią się pudełka z grą Samurai Warriors 2 Empires. Wydana przez firmę Koei pozycja, reprezentująca gatunek akcji z elementami taktycznymi, przeniesie nas do feudalnej Japonii. Gra zawita na konsole PS2 oraz Xbox 360.

PS2
X360