Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBA
Okładka Samurai Jack: The Amulet of Time (GBA)

Samurai Jack: The Amulet of Time GBA

Dynamiczna gra akcji, w której wcielamy się w tytułowego walecznego samuraja. Zręcznościówka ta bazuje oczywiście na bardzo popularnej kreskówce, wyświetlanej przez stację Cartoon Network.

Akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Samurai Jack: The Amulet of Time (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

30marca2003

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Samurai Jack: The Amulet of Time jest dość klasycznie wykonaną dwuwymiarową platformówką. Tytuł ten pod wieloma względami przypomina takie produkcje jak Castlevania, czy Contra. Przedstawiana zręcznościówka w bardzo wyraźny sposób nawiązuje oczywiście do tytułowej kreskówki, emitowanej przez stację Cartoon Network. Serial ten w latach 2001-2004 doczekał się ponad 50 odcinków, nagradzany był też statuetkami Emmy. Za przygotowanie opisywanej gry odpowiedzialne jest studio Virtucraft, które opracowało też między innymi kieszonkowe edcyje przygód innych bohaterów kreskówek. Były to między innymi takie gry jak Dexter’s Lab, czy Powerpuff Girls. The Amulet of Time powstał wyłącznie z myślą o pojedynczym graczu. Gra ta nie zawiera więc żadnych trybów multiplayer.

W trakcie zabawy wcielamy się oczywiście w postać tytułowego samuraja. Jack zostaje wysłany na kolejną niebezpieczną misję. Tym razem czarodziej Aku zleca mu odnalezienie tytułowego amuletu czasu, dzięki któremu będzie też mógł powrócić do przeszłości. Zadaniem gracza jest zebranie wszystkich fragmentów amuletu. Będzie on też musiał pokonać złego Aku. Zabawa nie koncentruje się wyłącznie na likwidaniu napotykanych po drodze przeciwników. Gracz zajmuje się też wykonywaniem innych czynności. Wiele z tych akcji wzorowanych jest na serii Castlevania. Gracz musi między innymi odszukiwać lepsze zbroje, dzięki którym może uczynić bohatera silniejszym, czy też wydłużyć jego pasek zdrowia. Dodatkowe umiejętności pojawiają się też wtedy, gdy zebrało się fragmenty amuletu. Są to między innymi akcje związane z wykorzystaniem płomieni, czy innych żywiołów. Niektóre z tych czynności pozwalają też pokonać napotykane przeszkody. Gracz spotyka ponadto postaci niezależne, które mogą mu udzielić cennych wskazówek. Wizualnie Samurai Jack: The Amulet of Time wypada bardzo dobrze, głównie dlatego, iż zastosowano zbliżony do serialu styl prezentacji grafiki. Główny bohater jest dobrze animowany, a otoczenie bogate w detale.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Samurai Jack: The Amulet of Time

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.